İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 4.0464
  • 4.9958
  • 175.06
  • 112.122
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Zırhlı araçların bakımını yapıp Kandil’e haraç ödemiş

Diyarbakır’da PKK’ya yönelik operasyonda, güvenlik güçlerine ait zırhlı araçların bakım ve onarımlarını yapan firmanın sahibi, terör örgütüne maddi yardımda bulunduğu gerekçesiyle tutuklandı. 

x

Diyarbakır’ın Lice ilçesi kırsalında farklı tarihlerde düzenlenen operasyonlarda etkisiz hale getirilen teröristlerin üzerinden ve barındıkları mağaralarda ele geçirilen örgütsel dokuman ve dijital verilerde titiz bir inceleme yapan güvenlik güçleri terör örgütünün haraç ve bağışlarla kurduğu finans ağını ortaya çıkardı.

13 kişi cezaevine kondu 

Yapılan incelemede terör örgütünün bazı şahıs ve şirketlerden 9 milyon 124 bin TL, 474 bin 900 dolar ve 50 bin euro para topladığı belirlendi. Elde edilen bilgiler doğrultusunda savcılık talimatıyla harekete geçen güvenlik güçleri, düzenledikleri operasyonlarla aralarında tanınmış şirket yetkililerinin de olduğu 53 kişiyi gözaltına aldı. Şüphelilerden 13’ü tutuklanırken, 5’i adli kontrol şartıyla olmak üzere 40 kişi de serbest bırakıldı.

ASKERİN GÜVENLİK KALKANI ONA EMANETTİ

Diyarbakır MİT Bölge Başkanlığı’nın desteğiyle yürütülen incelemelerde 28 Kasım - 1 Aralık 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilen operasyonlarda etkisiz hale getirilen 3 teröristin üzerinden çıkan dijital verilerde 
güvenlik güçlerine ait zırhlı araçların da bakım ve onarımlarının yapıldığı şirketin yetkili bayisi konumundaki şüpheli bir şahıs da PKK’ya maddi yardımda bulunduğu tespit edildi. Şüpheli şahıs, tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

Osmaniye´de hemzemin geçitte yük treninin çarptığı baba ve kucağındaki bebeği hayatını kaybetti.

Osmaniye´de feci kaza! Baba ve kucağındaki bebeği hayatını kaybetti

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Yerli insansız araç Asya pazarına giriyor

AK Parti, yaptırdıkları son anketi açıkladı