• $ 5,8419
  • € 6,5699
  • 240.218
  • 96.219
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu: Türkiye'nin tesisleşmesi dünya literatüründe bir devrimdir

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "Türkiye'nin tesisleşmesi dünya literatüründe bir devrimdir. En güzel tesisler ülkemizde, en yeni tesisler bizde sportif anlamda. Bize de bu tesisleri insanımızla, gençlerimizle doldurmak, gençlerimizi, insanlarımızı bu tesislere kanalize etmek, motive etmek kalıyor." dedi.

x

Tunceli Valiliğini ziyaret eden Kasapoğlu ve beraberindekileri, Vali ve Belediye Başkan Vekili Tuncay Sonel, Vali Yardımcıları Selçuk Yosunkaya, Akın Zor ve bazı ilçe kaymakamları karşıladı.

Vali Sonel ile bir süre görüşen Kasapoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, Tunceli'de her dönem yapılan yatırım ve projelere önem verdiklerini söyledi.

Vali ve Belediye Başkan Vekili Tuncay Sonel'in kente atanmasının ardından başarılı işler yaptığını belirten Kasapoğlu, Sonel'i tebrik etti.

Tunceli'ye her zaman destek vermeye devam edeceklerini vurgulayan Kasapoğlu, "Biz de Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak, tüm kaynaklarımızı Tunceli'mizin gençlerine, çocuklarına, insanlarına yönelik olarak seferber ediyoruz." dedi.

Tunceli'de hayata geçirilmesi planlanan projeler olduğunu kaydeden Kasapoğlu, şunları söyledi:

"Her şey Tunceli'mizin geleceği için. Ülkemizin birlik ve beraberliği için. İnşallah hem bu yapacağımız tesislerin verimli kullanılması noktasında hem de gençlerimizin ihtiyaç duyduğu yeni tesislerin de Tunceli'mize kazandırılmasıyla alakalı olarak bugün çalışmalarda bulunacağız ve bazılarını yerinde inceleyeceğiz. Bazılarıyla ilgili de istişare edeceğiz. Tam kadro olarak buradayız. Tunceli'nin emrindeyiz, Tunceli halkımızın emrindeyiz. İnşallah bu ziyaretimizi burada bırakmayacağız, yine geleceğiz Tunceli'ye. Bu bir başlangıç. Amacımız Tunceli'mizin çocuklarını, gençlerini, kadınlarını, erkeklerini sportif bir kültürle harmanlamak, sporu hayatın bir parçası yapmak. Spor kültürü çok önemli."

AK Parti iktidarında Tunceli'ye son derece modern tesislerin kazandırıldığını ifade eden Kasapoğlu, aynı çalışmanın ülke genelinde devam ettiğini kaydetti.

Tesislerin vatandaşlara hayırlı olması temennisinde bulunan Kasapoğlu, şöyle devam etti:

"Ülkemizin pek çok yerine, tüm ilçelerine, beldelerine hatta köylerine kadar ciddi spor tesisleri kazandırdık Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde son 17 yılda. Türkiye'nin tesisleşmesi dünya literatüründe bir devrimdir. En güzel tesisler ülkemizde, en yeni tesisler bizde sportif anlamda. Bize de bu tesisleri insanımızla, gençlerimizle doldurmak, gençlerimizi, insanlarımızı bu tesislere kanalize etmek, motive etmek kalıyor."

Bakan Kasapoğlu, gençlerle türkü söyledi

Vali Sonel'den kentte devam eden ve tamamlanan yatırımlar hakkında bilgi alan Kasapoğlu, Atatürk Stadı'ndaki Gençlik Merkezi'ni ziyaret etti.

Burada çocuk ve gençlerle sohbet eden Kasapoğlu, onlara satranç takımı hediye etti.

Gençlik Merkezi'nde bağlamayla çalınan bir türküye eşlik eden Kasapoğlu, öğrencileri Ankara'da mini konser vermeye davet etti.

Ardından Millet Bahçesi'ne geçen Kasapoğlu, Millet Kıraathanesi'nde gençler tarafından çalınıp söylenen "Dersim dört dağ içinde" ve "Ne ağlarsın benim zülfü siyahım" türkülerine eşlik etti.

Uzunçayır Baraj Gölü'nde Tuncelili sporcuların sergilediği su sporları gösterilerini izleyen Bakan Kasapoğlu, onlarla sohbet etti.

Burada gazetecilere açıklamalarda bulunan Kasapoğlu, Tunceli'nin su sporlarında önemli bir ivme yakaladığını söyledi.

Tunceli'de gördüğü manzaranın çok güzel olduğunu belirten Kasapoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Tüm halkımızı Tunceli'ye bu manzaraya bizzat şahit olmaya davet ediyorum. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Gerçekten suyla sporun bir araya gelebileceği çok güzel bir ortam var burada. İnşallah bu ortamların ülkemizin başka bölgelerinde de artması için takipçisi ve destekçisi olacağız ve Tunceli'mizi farklı spor imkanlarıyla gençlerimiz, çocuklarımız, insanlarımız için buluşturmaya, çalışmaya devam edeceğiz."

Kasapoğlu, ziyaretin ardından kentten ayrıldı.

(AA)

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

5 yıl önce bugün İHA Muhabirleri tarafından çekilen görüntülerde kurumaya yüz tutan ve üzerinde çatl

Köylüleri sevindiren görüntü... 5 yıl önce kuruyan nehir bambaşka görüntüye büründü

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

5 yıl önce kurumaya yüz tutan Murat Nehri şimdi bambaşka

Ölüme ramak kala genç kızı polis kurtardı