• $ 5,6592
  • € 6,3832
  • 258.285
  • 101849
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Selçuk Bayraktar: TEKNOFEST'te tüm dünyada yankı uyandıracak sürpriz etkinliklerimiz olacak

Türkiye'nin İlk Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST TürkMedya'nın katkıları ile hız kesmeden devam ediyor. 20-23 Eylül tarihleri arasında İstanbul Yeni Havalimanı'nda başlayacak olan etkinlikler öncesi bugün İstanbul Hava Kuvvetleri Müzesi'nde basın toplantısı düzenlendi. Toplantıda konuşan Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı Başkanı Selçuk Bayraktar 'Tüm dünyada büyük yankı uyandıracak sürpriz etkinliklerimiz olacak' dedi.

İstanbul Hava Kuvvetleri Müzesi yerleşkesinde düzenlenen toplantıya Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı Başkanı Selçuk Bayraktar, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İBB Başkanı Mevlüt Uysal ve sponsorlar katıldı. 20-23 Eylül'de yeni havalimanında düzenlenecek olan festivalde yapılacak etkinliklerin tamamının anlatıldığı toplantının tüm ayrıntıları videomuzdadır.

TÜM DÜNYADA YANKI UYANDIRACAK

Yapılacak etkinlikler hakkında ön bilgi veren Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı Başkanı Selçuk Bayraktar, 'Tüm dünyada yankı bulacak sürpriz etkinliklerimiz olacak' dedi.

TEKNOLOJİ HAYATIMIZIN VAZGEÇİLMEZİ OLDU

TEKNOFEST basın toplantısında konuşan İBB Başkanı Uysal: Teknoloji uzay teknolojisi ile şu anda başka boyuta geldi günümüzde ve hayatımızın vazgeçilmezi haline dönüştü

İstanbul'da havacılık şöleni (Teknofest 23 Eylül'de başlıyor)

İstanbul havacılık, uzay ve teknoloji festivali, Teknofest'e sayılı gün kaldı. 20-23 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek festival, dünya çapında yarışmalara ev sahipliği yapacak, farklı ülkelerden ünlü isimler Türkiye'ye gelecek. Havacılık gösterileri, etkinlikler festival boyunca sürecek.

Türkiye'nin ilk havacılık, uzay ve teknoloji festivali olan Teknofest İstanbul, Türkiye Teknoloji Takımı (T3 Vakfı) ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenecek.

Teknofest İstanbul; Türkiye tarihinin en büyük ödüllü teknoloji yarışmalarının yanı sıra havacılık gösterileri, seminerler, uluslararası girişim zirvesi ve aktiviteleri ziyaretçilerine sunacak. Devlet ve özel sektörün el ele verdiği festival, 20-23 Eylül'de İstanbul Yeni Havalimanı'nda gerçekleştirilecek.

Festivalin tanıtımı yapıldı. Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı Başkanı Selçuk Bayraktar, festivalin neden önemli olduğunu anlattı.

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı Başkanı Selçuk Bayraktar; “Bugün kullandığımız her türlü teknoloji aslında öncelikli olarak savunma sanayi şirketlerinin geliştirmiş olduğu, daha sonra ticarileşerek toplumun kullanımına sunulan teknolojilerdir. Bu bağlamda savunma sanayi teknolojileri ülkelerin gelişmişlik seviyelerine doğrudan etki etmektedir. Türkiye, insansız hava araçları üretiminde kısa sürede ciddi mesafe kat edip, teknolojiyi üreten sayılı ülkeler arasına girmeyi başararak, yazılımı, donanımı ve tasarımı dahil olmak üzere %93’ü yerli olan katma değeri çok yüksek bir teknoloji üreten ülke durumuna gelmiştir. Katma değeri yüksek teknolojilerin daha hızlı gelişebilmesi ve toplumda özellikle gençler arasında teknolojiye olan farkındalığı arttırmak için türkiye’nin ilk havacılık, uzay ve teknoloji festivali olan Teknofest’i düzenliyoruz." dedi.

Festivalde 12 katagoride ödüllü teknoloji yarışmaları düzenlenecek. Roket, otonom sistemler, yapay zeka ve insansız hava aracı bunlar arasında.

Festival, dünya çapında bir yarışmaya da ev sahipliği yapacak. Farklı ülkelerden 2 bine yakın hekır uzmanların rehberliğinde özel olarak oluşturulmuş gerçek siber saldırı ortamlarında tüm becerilerini sergileyecek.

Teknofest'te dünya dron kupası da sahibini bulacak. Yarışmaya 25 ülkeden 64 sporcu katılacak.

Festivalde SoloTürk, Türk yıldızları ile yabancı gruplar da çeşitli gösterilere imza atacak. Teknofest'i ziyaret edenler, farklı görevlere sahip çok sayıda özel uçağı da görme şansı bulacak, firmaların çeşitli ürünleri ve hizmetleri hakkında bilgi alacabilecekler.

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

Pelin Akil, kızının ilk kez anne dediği duygu yüklü anları sosyal medyadan paylaştı

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Kıbrıs Barış Harekatı'ndan çarpıcı kareler

FaceApp çılgınlığına Greenpeace'ten EarthApp yorumu