• $ 5,8122
  • € 6,5534
  • 238.344
  • 96.861
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Sorumluluktan kaçmayız ben dahil

Çevre ve Şehircilik bakanı Erdoğan Bayraktar, sel felaketinin yaşandığı Samsun'da incelemelerde bulundu. Bayraktar'a Orman ve Su İşler Bakanı Veysel Eroğlu ile Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç da eşlik etti.

x

Bayraktar olaydan sonsuz üzüntü duyduğunu belirterek 'Hiç bir mazeret bu canları geri getirmez. Ölen 10 canın, 5'ini TOKİ konutlarında kaybettik. Hiç bir sorumluluktan kaçmayız suçlu varsa başta ben olmak üzere cezasını çekmeli' dedi. Bayraktar, TOKİ konutlarının yapıldığı alanın 1970 yılından beri konut alanı olduğunu belirterek, yapılan binaların dere yatağından oldukça içeri çekildiğini, dere yatağından 200 metre içerideki konutlarda bile can kaybının yaşandığına dikkat çekti.
Bayraktar, bundan sonra bodrum katlarına yönelik iskanın gözden geçirileceğini belirterek, 'TOKİ'nin bir yanlışı, imar ve inşaat hatası yok. TOKİ konutlarında selden kaynaklı kayma ya da hasar da bulunmuyor, sadece su baskını var' dedi.  Samsun'da dere yatağındaki gecekonduların kaldırılacağını ifade eden Bayraktar'a çevredeki bazı vatandaşlar tepki gösterdi. 3 bakan o sırada çiseleyen yağmuru gerekçe göstererek 'Sağnak yağmur geliyor o nedenle soru alamayacağız' diyerek, gazetecilerin soru yöneltmesine fırsat vermeden bölgeden ayrıldı.
Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç da yaptığı açıklamada, Başbakanlığın bölgeye 2,5 milyon TL'lik destek yolladığını kaydetti. Deniz ÇİÇEK / SAMSUN

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

Bursa´nın Karacabey ilçesinde bulunan Uluabat Gölü ve Marmara Denizi kıyılarında az rastlanır tabiat

Safkan Yarış Atlarının Evi: Bursa Karacabey

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Eşi çalışmayan memur emeklisine 344 lira ek gelir

Ebru Gündeş'ten Nusret göndermesi