İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 4.5709
  • 5.4057
  • 190.34
  • 103.003
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

2017 son depremler Ağrı Manisa Muğla Bodrum Van son dakika deprem şiddeti kaç?

Muğla Bodrum'da 10.45'te ilk şiddeti 5.1 olarak ölçülen deprem daha meydana geldi. İlçede sabaha karşı 04.46'da 4,3 büyüklüğünde deprem yaşanmıştı. Hissedilen depremi sabah saatlerine dek artçı sarsıntılar izledi. Muğla Bodrum'da 10.45'te ilk şiddeti 5.1 olarak ölçülen deprem daha meydana geldi. AFAD, depremin şiddetini 4.9 olarak açıkladı.

x

Son depremler korkutmaya devam ediyor. Son dakika gelen deprem haberlerine göre Muğla'nın Bodrum ilçesi Gökova Körfezi açıklarında ilk olarak sabaha karşı 4,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin ardından sabah saatlerine dek düşük şiddetlerde 5 deprem daha yaşandığı öğrenildi. İşte 2017 son depremler haberimizde Bodrum'da bulunanlar sosyal medya üzerinden paylaştıkları mesajlarda depremin şiddetli olarak hissedildiğini aktarıyor. Bodrum'da vatandaşların evlerini terk ettiği ve sokaklara akın ettiği gelen ilk bilgiler arasında. Depremler, yerkabuğundaki fay adı verilen kırıklarda meydana gelir. Faylar, kayanın kırılgan özelliğe sahip olmasından dolayı yüksek basınç (gerilme, sıkışma veya bükülme) altında kırılmasıyla oluşur.

Manisa Akhisar'da 4.1 büyüklüğünde deprem

Manisa'nın Akhisar ilçesinde 4.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü verilerine göre, Manisa'da sabah saat 11:51'de Richter Ölçeği'ne göre 4,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem yerin 8.5 kilometre derinliğinde meydana geldi.

Son dakika: Ağrı’da deprem meydana geldi

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetmeliği Başkanlığı (AFAD) deprem tespitine göre Eleşkirt ilçesinde 3.2 ve 3.6 büyüklüğünde iki deprem meydana geldi.

Edinilen bilgilere göre, merkez üssü Eleşkirt ilçesinde saat 19.43’te 3.2 ve  19.51’de 3.6 büyüklüğünde iki deprem meydana geldi. Deprem sonrası ilçede yaşayan vatandaşlar panik yaşadı. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetmeliği Başkanlığı (AFAD) deprem tespitine göre, sarsıntını 7 kilometre ile 3 kilometre derinlikte oluştuğu açıklandı. İHA

Gökova Körfezi'nde 4.1 şiddetinde deprem meydana geldi

Kandilli Rasathanesi'nden yapılan bilgilendirmeye göre Gökova Körfezi merkezli 4.0 şiddetinde bir deprem meydana geldi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü tarafından yapılan açıklamaya göre saat 01.56'da Gökova Körfezi merkezli bir deprem meydana geldi.

 Yerin 6.6 kilometre altında gerçekleşen depremin büyüklüğü 4.0 olarak açıklandı.

AFAD 4.1 OLARAK AÇIKLADI

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nın (AFAD) merkez üssünü Gökova Körfezi açıkları olarak belirttiği deprem, 01:56'da meydana geldi. AFAD depremin büyüklüğünü 4.1 olarak açıkladı.

 

Van'da 4.4 büyüklüğünde deprem oldu

Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü verilerine göre Van'ın Saray İlçesi'nde Richter Ölceği'ne göre 4.4 büyüklüğünde deprem meydana bildirdi.

Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü  verilerine göre saat 04.58'de Van'ın Saray İlçesi'nde 4.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem yerin 5 km derinliğinde meydana gelirken,  Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Baskanligi (AFAD) depremin büyüklüğünü 3.9 olarak, derinlğini ise 7.09 km olarak bildirdi.

SON DAKİKA... Bodrum'da şiddetli deprem

Muğla'nın Bodrum ilçesi Gökova Körfezi açıklarında ilk olarak sabaha karşı 4,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Muğla'nın Gökova Körfezi'nde saat 04.46'da 4,3 büyüklüğünde deprem kaydedildi. Deprem yerin 17,49 kilometre derinliğinde meydana geldi.

Şiddetli sarsıntı

Muğla Bodrum'da 10.45'te ilk şiddeti 5.1 olarak ölçülen deprem daha meydana geldi. AFAD, depremin şiddetini 4.9 olarak açıkladı.

Bodrum'da bulunanlar sosyal medya üzerinden paylaştıkları mesajlarda depremin şiddetli olarak hissedildiğini aktarıyor. Bodrum'da vatandaşların evlerini terk ettiği ve sokaklara akın ettiği gelen ilk bilgiler arasında.

Sabah kadar sürdü

Depremin ardından sabah saatlerine dek düşük şiddetlerde 5 deprem daha yaşandığı öğrenildi.

Bodrum'da korkutan deprem son depremler şiddetti kaç?

Son deprem Bodrum'da meydana geldi. Sabah saatlerinde meydana gelen 4.3 büyüklüğündeki deprem korku ve paniğe neden oldu.

MUĞLA'nın Bodrum ilçesi Gökova Körfezi açıklarında 4,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Muğla'nın Gökova Körfezi'nde saat 04.46'da 4,3 büyüklüğünde deprem kaydedildi.

Deprem yerin 17,49 kilometre derinliğinde meydana geldi.

Bodrum'da 4.9 büyüklüğünde deprem

Kandilli Rasathanesi'nin verilerine göre, Bodrum'da saat 08:18'de 4.9 büyüklüğünde deprem meydana geldi. 

TÜRKİYE BEŞİK GİBİ SALLANIYOR! İŞTE EN SON OLAN DEPREMLER 

Gökova Körfezi'nde 4.3 şiddetinde deprem 

Akdeniz'e bağlı Gökova Körfezinde 4.3 şiddetinde deprem meydana geldi.Depremde mal yada can kaybının olmadığı belirtildi.

Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nden edilnilen bilgilere göre saat 10.02 sıralarında Gökova Körfezi'nde 4.3 şiddetinde deprem yaşandı.

Depremde mal yada can kaybının olmadığı belirtildi.

Ege Denizi'nde deprem

Ege Denizi'nde Gökçeada açıklarında 4,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, 4,1 büyüklüğündeki deprem, saat 15.45'te kaydedildi. Deprem, yaklaşık 33 kilometre derinlikte meydana geldi.

Bursa'da 3.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi

Bursa’nın Gemlik İlçesi’nde, saat 18.21’de Richter Ölçeği'ne göre 3.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nün verilerine göre, Gemlik Körfezi merkezli deprem, yerin 7.2 kilometre derinliğinde meydana geldi. Gemlik ve çevresinde hissedilen depremde herhangi bir olumsuzluk yaşanmadığı bildirildi.

Ege'den bir deprem haberi daha geldi

Perşembe gece yarısı saatlerinde Gökova Körfezi açıklarında meydana gelen 6.3 şiddetindeki depremin artçıları halen devam ediyor. Ege Denizi'nde 4.6 büyüklüğünde bir artçı sarsıntı daha meydana geldi.

Ege'de 4.6 büyüklüğünde bir artçı sarsıntı daha meydana geldi.  Ege'de merkez üssü Gökova Körfezi olan 6,6 büyüklüğündeki depremin ardından artçı sarsıntılar devam ediyor. Dün gerçekleşen 5.0 şiddetindeki artçı sarsıntının ardından bugün akşam 20:09'da 4,6 büyüklüğünde artçı sarsıntı meydana geldi. Deprem, yerin 14 kilometre derinliğinde ve Bodrum'un 6 kilometre açığında gerçekleşti.

HALK KORKUDAN EVLERE GİREMİYOR

Bölgedeki sarsıntıların sürekli olarak devam etmesi nedeniyle telaşa kapılan bölge halkının bir bölümü, evlerine girmekten çekinip geceyi dışarıda geçirmeyi tercih ediyor.

Gökova Körfezi'nde 4 büyüklüğünde deprem meydana geldi

Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nden alınan bilgiye göre Gökova Körfezi açıklarında saat 00.48'de 4.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Denizin 5 kilometre altında meydana gelen sarsıntı kısa süreli bir paniğe neden oldu.

6.3 büyüklüğündeki depremin ardından bölgede çok sayıda artçı deprem olmaya devam ediyor.

Adıyaman’da 3.5 büyüklüğünde deprem

Merkez üssü Adıyaman’ın Sincik ilçesine bağlı İnlice Beldesi olan 3.5 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü verilerine göre, gece saat 02.13’de merkez üssü Adıyaman’ın Sincik ilçesine bağlı İnlice Beldesi olan 3.5 büyüklüğünde 3.5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Yerin 5 kilometre derinliğinde meydana gelen depremde can ve mal kaybının yaşanmadığı öğrenildi.

SON DEPREMLER 

Depremler nasil olusur

Depremler, yerkabuğundaki fay adı verilen kırıklarda meydana gelir. Faylar, kayanın kırılgan özelliğe sahip olmasından dolayı yüksek basınç (gerilme, sıkışma veya bükülme) altında kırılmasıyla oluşur. Gerilme levhaların kademeli hareketi sonucunda yerkabuğunun değişik noktalarında meydana gelir.

 

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri
Erzurum´da, şiddetli yağışın neden olduğu sel ve su baskını nedeniyle araç yollarda mahsur kaldı, bi

Karayolundaki göçük otomobili yuttu

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

65 yaş aylığına 2. zam yolda

WhatsApp'ta 'grup görüntülü görüşme' dönemi

En Çok Okunanlar