• $ 5,7454
  • € 6,3469
  • 271.351
  • 105295
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Eşine çiçekle yaklaşıp defalarca bıçaklamıştı! İnanılmaz ifadeler

Ümraniye’de boşanma aşamasında olduğu eşini sokak ortasında defalarca bıçaklayarak yaraladığı iddiasıyla tutuklanan Hamdi Sevim ifadesinde, "Ben olay günü kullandığım bıçağı evde kullanmak maksadıyla almıştım” derken mütalaasını açıklayan savcı, sanığın ‘eşi kasten öldürmeye teşebbüs’ ve ‘tehdit’ suçlarından 22 yıla kadar hapsini istedi. Duruşmada psikolog eşliğinde dinlenen ve konuşmakta zorlanan Mercan Sevim, olay anını anlatamadı.

Ümraniye’de elinde bir buket çiçekle yaklaştığı boşanma aşamasında olduğu eşi Mercan Sevim’i barışma teklifini kabul etmeyince yanında getirdiği bıçakla defalarca bıçaklayan Hamdi Sevim’in “eşi kasten öldürmeye teşebbüs” ve “tehdit” suçlarından toplamda 22 yıla kadar hapis istemiyle yargılanmasına başlandı. Anadolu 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, tutuklu sanık Hamdi Sevim cezaevinden getirilirken, müşteki Mercan Sevim ve avukatı da salonda hazır bulundu. 

SALONDAN ÇIKARILDI

Duruşmada söz alan psikolog bilirkişi Özgür Yurttutan, “Mağdurun beyanı alınırken sanığın duruşma salonu dışında olmasının daha sağlıklı olacağı kanaatindeyiz” dedi. Bu talep üzerine sanık duruşma salonundan çıkarıldı. 

OLAY ANINI ANLATAMADI

Psikolog bilirkişi eşliğinde ifadesi alınan Mercan Sevim, “Olaydan 2 sene önce eşimden ayrılmıştım. Sanık olaydan bir gün önce benimle görüşmek istediğini anneme söylemiş” diyerek konuşmasına devam edemedi. Bu sırada mahkeme heyeti, mağdur Mercan Okumuş’un, konuşmakta zorlandığının ve olayı anlatırken huzursuzluk yaşayıp panik içerisinde olduğunun gözlemlendiğini tutanağa geçirdi. Eski ifadelerini tekrar ettiğini Mercan Sevim, sanıktan şikayetçi olduğunu belirtti. 

"BIÇAĞI EVDE KULLANMAK İÇİN ALDIM"

Duruşmada savunma yapan sanık Hamdi Sevim, “Ben daha önce eşimle konuşmak istedim ancak bir türlü konuşmaya yanaşmadı. Kendisine iki defa çiçek alıp eline verdim. Bana, ‘sen adam değilsin’ dedi ve ikisinde de çiçeği yere fırlattı. Elime aldığım bıçağı nasıl olduğunu tam bilemiyorum, içinde bulunduğum psikoloji ile savurdum. Bundan bir gün önce de çocuklarımı görmeye gitmiştim. Ancak çocuklarımı yarım saat kadar az bir süre görebildim, masraflarını giderdim. Daha sonra kayınvalidem beni evden kovdu. Olaydan 2 veya 3 gün sonra eşimin telefonunu bilmediğimden dolayı babasının telefonundan arayıp durumunu öğrenmek istedim. Önce babası ile konuştum, sonra da telefonu eşime verdi. İkisi ile de konuştum. Ancak bir tehdit söylemim olmadı. Sadece durumunun iyi olmasına şükrettim. Ben olay günü kullandığım bıçağı evde kullanmak maksadıyla almıştım” dedi. 

SAVCI MÜTAALASINI AÇIKLADI

Duruşmada mütalaasını açıklayan savcı, tutuklu sanık Hamdi Sevim’in, ‘eşi kasten öldürmeye teşebbüs’ suçundan 13 yıldan 20 yıla kadar hapsini istedi. Sanığın ‘tehdit’ suçundan ise 6 aydan 2 yıla kadar hapsini isteyen savcı, sanığın toplamda 22 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını talep etti. Sanığın tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme heyeti, taraflara mütalaaya ve esasa ilişkin son savunmalarını hazırlamaları için süre vererek duruşmayı erteledi. 

İHA


<p>Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, Akıncı Taarruzi İnsansız Hava Aracı’nın yer testi görüntüs

Selçuk Bayraktar Paylaştı... AKINCI Yürümeye Başladı!

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Diyarbakır''da teröristlere ağır darbe

Kırşehir'de milyon yıllık fosiller arkeoloji müzesinde sergilenecek