İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 4.7073
  • 5.5003
  • 197.15
  • 103.200
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

PYD’nin komuta merkezine havadan nokta atışı

Zeytin Dalı Harekatı’nın 21. gününde YPG darmadağın! Bir günde 8 köyü birden temizleyen TSK ve ÖSO Cinderesi’ne ilerleyişini sürdürdü. Türk savaş uçakları Afrin merkezdeki PYD’nin karargahını imha etti.

x

Suriye hava sahasının açılmasıyla önceki gece yarısı yeniden başlayan hava bombardımanında çok önemli hedefler vuruldu. 4 günlük arada bölgeden gelen istihbarat ve Milli İHA’lardan gelen görüntülerle çok kritik hedeflerin koordinatları harekat merkezine ulaştırıldı. Afrin’deki terör hedefleri, gece yarısından itibaren havadan ve karadan ateş altına alınmaya başlandı.

CİNDERESİ’NE BOMBARDIMAN 

Türkiye sınırına yakın noktada bulunan Afrin’in Bafelyun Dağı, Şeyh Huruz Dağı, Kefer Cenne Köyü, Şeran Cinderesi ve Racu beldeleri ile teröristlerin toplanma alanları, TSK’ya ait savaş uçakları, obüs ve roketatarlarla ateş altına alındı. TSK’nın uzun süredir izini sürdüğü terör örgüt PYD/PKK’nın Afrin kent merkezinde ev görünümlü gizli komuta merkezi de gece hava harekatıyla imha edildi.

KARADAN İLERLEYİŞ SÜRÜYOR 

4 Şubat’tan beri sessizliğin hakim olduğu bölgede, hava hareketliliğinin başlamasıyla harekat yeniden hız kazandı. Kritik bölge olarak görülen Bafelyun Tepesi’nin teröristlerden alınmasına yönelik operasyon başladı. Türkiye’ye roket ve havan saldırılarının yapıldığı Kefer Cenne Köyü’nün ele geçirilmesi için taarruz başlatıldı. Genelkurmay 21 günde etkisiz hale getirilen toplam terörist sayısını 1062 olarak açıkladı.

Batı cephesinde hat birleşti 1 günde 8 köy temizlendi 

YPG’lilerin Hatay’ın karşısında kurduğu terör cephesi paramparça oldu. Reyhanlı’nın hemen karşısındaki Nisriyye, Dükkan, Eşkan ve Seferiye köyleri ile Kırıkhan’ın karşısındaki İska, Sulduçuk, Yukarı ve Orta Çakallı köyleri de dün temizlendi. Türk özel kuvvetler askerleri ve ÖSO güçleri, Cinderes’e doğru ilerleyişini tüm hızıyla sürdürdü. Raco, bombalandı.

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri
İBB Cumhurbaşkanı Erdoğan´ı ağırlamanın onurunu yaşadı

İBB Cumhurbaşkanı Erdoğan´ı ağırlamanın onurunu yaşadı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

CNBC duyurdu! ABD'yi tutuşturacak gelişme

Kilolarıyla fenomen olan köpekler

En Çok Okunanlar