HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 5,3363
  • 6,1166
  • 209.347
  • 93.616
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Mersin'de akil insanlara protesto

Mersin'de Atatürkçü Düşünce Derneği ve Türkiye Gençlik Birliği üyeleri, Akil İnsanlar Heyeti'nin toplantı yapacağı bilgisini aldıkları otel önünde protesto eylemi yaptı.

x

Adnan Menderes Bulvarı üzerindeki HiltonSA Otel'in önünde toplanan yaklaşık 50 kişi  Akil İnsanlar Heyeti'ni protesto etti. ADD Mersin Şube Başkanı Saadet Bilir, Akil İnsanlar Heyeti'nin Mersin'e geleceğini, bu nedenle toplantının yapılacağı otel önünde tepki gösterdiklerini söyledi.

Saadet Bilir, İstanbul'daki Taksim Gezi Parkı protestolarının Mersin'de de desteklenmesi nedeniyle Akil İnsanlar toplantısının son anda iptal edildiği haberini aldıklarını duyurdu. Bilir, Akil İnsanlara soruları olduğu için toplandıklarını anlatırken şöyle konuştu:

"Bizler burada gün içerisinde değişimli olarak bulunmayı ve eğer Akillere ulaşabilirsek sorularımızı sormayı hedefliyorduk. Ama bize akillerin bugün için toplantıyı iptal ettikleri ve yapmayacakları söyleniyor. Neden bu korku? Neden bu gizlilik? Neden halka bir türlü bilgi verilmez? Biz halkız, biz Atatürk’ün çocukları torunlarıyız ve bugün soru sorma hakkına hakkına sahip olduğumuz düşünüyoruz. Bizler akillerle mutlaka buluşmak istiyoruz. Bilgilendirsinler bizi. Açıklasın, aydınlatsınlar. Ne oluyor, söylesinler. Ülkemizde neler veriliyor? Ülkemin sınırları ne olacak? Bayrağımızı asmak vatan hainliğine eş değer gibi geliyor. Ya da tahrik ediyormuşuz. Bu soruları sorup cevabını almak istiyoruz. Bizler buradayız, bekliyoruz."

Ellerinde Türk bayrakları taşıyan protestocular da 'Her yer Taksim, her yer direniş’ , ‘Mustafa Kemal’in askerleriyiz’, ‘Hükümet istifa’, ‘Faşizme karşı omuz omuza’ , ‘Atatürk gençliği görev başında’, ‘Biz buradayız, Akil İnsanlar nerede?’ diye sloganlar attı. Otel çevresinde güvenlik önlemi alan polisler, eylemi uzaktan izledi. DHA

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri
Kocaeli´de halk otobüsü şoförü, durakta tekerlekli sandalyede bekleyen engelli çocuğu ve annesini ar

Kocaeli´de halk otobüsü şoförü engelli çocuk için güzergahını değiştirdi

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Emekli ocak ayı zam oranı na kadar oldu? SGK SSK BAĞKUR emekli maaşı ocak zammı...

En Çok Okunanlar