İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 4.7392
  • 5.4941
  • 195.13
  • 94540
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Los Angeles yangın son durum evler yangın tehdidinde

Los Angeles yangın son dakika haberleri ABD'nin Kaliforniya eyaletine bağlı Los Angeles kentinde yangın çıktı. Amerika’nın California eyaletinin güneyindeki orman yangınları giderek daha geniş bir alana yayılıyor. Alevlerin kontrol edilememesi nedeniyle evler yangın tehdidi altında. Los Angeles’ta yüzlerce okulda eğitime ara verildi.

x

Los Angeles yangın son dakika gelişmeleri ABD’nin ünlü kenti Los Angeles alev altında. ABD'nin Kaliforniya eyaletine bağlı Los Angeles kentinde yangın çıktı. Alevlerin kontrol edilememesi nedeniyle halkın teyakkuzda olması isteniyor. Yangınların durdurulamaması nedeniyle yüzlerce okulda eğitime ara verilirken, yetkililer halktan dikkatli olmaları yönünde uyarı yapıyor. California itfaiye müdürü Ken Pimlott, “Açık konuşayım, mevcut hiçbir kaynak, tahmin edilen koşullarla başa çıkmada yeterli değil” dedi.

İtfaiye yetkilileri, halktan teyakkuzda olmalarını ve ilk tehlike anında bulundukları yeri terk etmelerini istedi. Bugün sabah itibariyle Los Angeles ve Ventura ilçelerinde 4 şiddetli yangın devam ediyordu.

Bunlardan en şiddetlisi Los Angeles’in 90 kilometre kuzeybatısındaki yangın. Yangında 40 bin hektarın üzerinde bir alan kül oldu ve 150 bina yıkıldı.

Yangınlar Los Angeles’ın lüks semtlerinden Bel-Air’e de sıçradı. Yangın nedeniyle çok sayıda otoyol geçici olarak kapatıldı. Getty Center sanat müzesi de içerideki eserlerin zarar görmemesi için kepenk indirdi.

Los Angeles’ta yüzlerce okulda da bugün eğitimlere ara verildi.

Güney California’da özellikle kış yağmurlarının öncesinde yılın bu zamanında orman yangınlarına sık rastlanıyor. 2017, California’da yangınlar açısından özellikle kötü bir yıl oldu. Birkaç hafta önce kuzey California’daki yangınlarda 44 kişi hayatını kaybetmiş, 8 bin 900 ev ve diğer bazı binalar kül olmuştu.

California Orman ve Yangın Koruma Dairesi, eyalette bu yılki yangınlarda şimdiye kadar 400 bin hektarın üzerinde alanın küle döndüğünü açıkladı.

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri
Saadet Partisi´nde terör istifası

Saadet Partisi´nde terör istifası

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

En Çok Okunanlar