İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 4.0674
  • 4.9883
  • 174.64
  • 111.034
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Kara Harp Okulu'nda 8 ay sonra ilk ders

Kara Harp Okulu'nun açılış töreni 15 Temmuz’dan 8 ay sonra yapıldı. Harbiyeliler'e ilk dersi de, Milli Savunma Üniversitesi'nin rektörü Prof. Dr. Afyoncu verdi.

x

Kara Harp Okulu Komutanlığı 2016-2017 eğitim-öğretim yılı açılış töreni, FET֒nün 15 Temmuz’daki darbe girişiminden 7 ay 26 gün sonra düzenlendi. Törene Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak, Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreteri Seyfullah Hacımüftüoğlu, komutanlar ve Harbiyeli öğrenciler katıldı. Kara Harp Okulu Komutanı Tuğgeneral İsmail Güzeller, Harp Okulu'nun bağrından çıkardığı sayısız kahramanla tarihe zaferlerle mal olduğunu belirtti. 

EN ANLAMLI HARBİYELİ YOKLAMASI 

Kara Harp Okulu Öğrenci Alay Komutanı Albay Ertan Serdengeçti, geleneksel ‘Harbiyeli Yoklaması’nı yaptı. Albay Serdengeçti'nin Atatürk'ün Harp Okulu apolet numarası ‘1283’ numarasını okuması üzerine, salonda bulunan tüm Harbiyeliler ayağa kalkarak "İçimizde" diyerek yoklamaya katıldı. Tören sonunda, darbe girişiminde hayatını kaybeden şehitlerin fotoğrafları ekrana yansıtıldı ve sahneye çıkan Harbiyeliler "Şanlı bayrağın ebediyen dalgalanacağına" namus sözü, "Türk milletinin ebediyen hür yaşayacağına" asker sözü, "Şehit kanıyla sulanmış bu kutsal vatana" da Atatürk sözü verdiklerini haykırdı. 

SİVİL REKTÖR AFYONCU'DAN ÖĞRENCİLERE

'Atatürk askeri ve siyasi dehadır'

Kara Harp Okulu'nun 2016-2017 eğitim-öğretim yılı ilk dersi, Milli Savunma Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Afyoncu tarafından "Atatürk'ün askeri ve siyasi dehası" üzerine verildi. Türk ta-
rihin en büyük liderlerinden birisinin Mustafa Kemal Atatürk olduğunu vurgulayan Rektör Prof. Dr. Afyoncu, Atatürk'ün askeri ve siyasi bir deha olduğunu ve ömrü boyunca ordu-millet bütünleşmesini sağladığını söyledi. 

AK Partili Mustafa Şentop, CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz´ın adaylığını açıkladığını öğre

AK Partili Şentop CHP´nin sürpriz adayını canlı yayında öğrenince kahkaha attı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Pentagon'dan S-400 açıklaması: S-400'lerin uyumsuzluğu konusunda Türklerle konuşmaktayız

Kanal D 3 dizinin fişini çekti! Hangileri final yapıyor?