• $ 5,5848
  • € 6,2105
  • 270.76
  • 95734.2
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Kadın sorununa akademik çözüm

Güneydoğu'da kadın sorunlarının çözümüne yönelik yeni adım.Siirt Üniversitesi'nde Kadın Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi faaliyete geçiyor.

Suat BİLİM / SİİRT
Merkez, bölgede yaşayan kadınlar ve kız çocukları için seminerler, halk eğitimi programları düzenleyecek. Eğitimlerde aile içi şiddetten aile planlamasına birçok konuda önlemler alınarak bölge kadınının sosyalleşmesi sağlanacak. Proje sorumlusu Esra Ömür 'Kadına yönelik şiddet, bilinçsiz doğum, çocuk yaşlarda evlilik gibi sorunlara çözüm getirip bölgemizdeki kadına olan negatif bakışı pozitif bakışa yönlendirmeye çalışacağız' dedi.
Ömür, 'Kadınlarımızın sorunlarına çözüm bulmak ve kırsal alanda yaşayan kadınları topluma kazandırmak için çalışmalar yapıyoruz. Çalışmalarımız sadece Siirt genelinde değil ülke genelinde bir çalışma olacak. Özellikle Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde kırsal alanda yaşayan kadınların ve kız çocuklarımızın sorunlarına çözüm arayacağız' diye konuştu. Merkez, kadınlarla ilgili programlar oluşturarak, ulusal kalkınmaya etkin bir biçimde katılamamış kırsal kesimdeki kadınlar ve kız çocukları için özel eğitim programları ve seminerler de düzenleyecek. 

 

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

Süper Loto Ya Çıkarsa? #KırımızıMikrofon

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Türkiye'nin en uzun cam terası adrenalin tutkunlarını cezbediyor

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları