• $ 5,8353
  • € 6,5706
  • 239.215
  • 95.952
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

İstanbul'da helikopter düştü: 4 şehit! İstanbul Sancaktepe helikopter kazası son dakika

İstanbul Sancaktepe son dakika helikopter kazası yaşandı. İstanbul’un Sancaktepe ilçesi Sarıgazi bölgesinde henüz bilinmeyen bir nedenle helikopter düştü. Görgü tanıklarının ifadelerine göre; helikopterinin düşmesinin ardından bir patlama meydana geldi ve yangın çıktı. Yangına hızla müdahale edilirken, yaralılar Sancaktepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, 4 şehidimiz olduğunu duyurdu.

x

İstanbul Sancaktepe’de helikopter kazası son dakika İstanbul’da helikopter kazası yaşandı. İstanbul’da helikopter düştü. Sancaktepe Sarıgazi’ye sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi. İstanbul’un Sancaktepe ilçesi Sarıgazi mevkisine bir helikopter düştüğü açıklandı. Helikopterin düşme nedeni henüz bilinmiyor. Görgü tanıklarının ifadelerine göre; helikopterinin düşmesinin ardından bir patlama meydana geldi ve yangın çıktı. Yangına hızla müdahale edilirken, yaralılar Sancaktepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi.  İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, 4 şehidimiz olduğunu duyurdu.

SAVCILIK AÇIKLADI... ŞEHİTLERİN İSİMLERİ BELLİ OLDU

Kazaya ilişkin İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan şu açıklama yapıldı:

11.02.2019 günü saat 18.50 civarında 4. Kara Havacılık Alay Komutanlığına ait olan UH-1 tipi askeri helikopterin İstanbul İli Çekmeköy İlçesi Kirazlıdere Mahallesi’nde bulunan bir site içine düştüğünün bildirilmesi üzerine Cumhuriyet Başsavcılığımızca soruşturma başlatıldığı, Olay esnasında helikopterde bulunan Pilot Yüzbaşı Ümit Özer, Yüzbaşı Semih Özcan, Astsubay Başçavuş İlyas Kaya ve Astsubay Üstçavuş Yakup Avşar’ın şehit olduğu, Soruşturma kapsamında görevlendirilen bir Cumhuriyet Başsavcı Vekili ile iki Cumhuriyet Savcısının derhal olay yerine intikal ederek inceleme yaptıkları, askeri helikopterin ait olduğu komutanlığına bağlı kaza kırım ekibinin de bölgede çalışma yaptığı, Gerekli adli muayenelerin tamamlanmasının ardından şehit cenazelerinin incelenmek üzere İstanbul Adli Tıp Kurumu Başkanlığına gönderileceği, Helikopterin düşmesine sebep olan olgular ile varsa kusuru bulunan tüm kişilerin tespiti ve haklarında yasal gereğinin yapılması amacıyla soruşturmanın titizlikle yürütüldüğü, ayrıca Cumhuriyet Başsavcılığımızın talebi üzerine İstanbul Anadolu Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğince olayla ilgili yayın yasağı kararı verildiği, Hususları, kamuoyuna ve tüm basın/yayın kuruluşlarına saygıyla duyurulur.

YERLİKAYA'DAN ACI HABER

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Çekmeköy'deki helikopter kazasının olduğu alanda basın açıklaması yaptı. Yerlikaya, "Helikopter bilinmeyen bir nedenle saat 18.51'de düştü. Kazada 4 askerimiz şehit oldu" dedi.

DETAYLAR GELİYOR

Olay yerine çok sayıda ambulans ve itfaiye sevk edildi. 

Düşen helikopterin askeri olduğu belirtiliyor. Helikopterin Çekmeköy Kirazlı Mahallesi’nde bir site içine düştüğü iddia ediliyor. 

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, askeri helikopterin zorunlu iniş yapmaya çalışırken sitenin üzerine düştüğünü açıkladı!

VALİ YERLİKAYA’DAN YENİ AÇIKLAMA

Alınan ilk bilgilere göre; Çekmeköy ilçemiz Kirazlıdere Mahallesi Sultangazi Caddesi Parkverde Sitesine düşen askeri helikopterdeki 4 yaralı askerimiz Sancaktepe Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edilmiştir.

OLAY YERİNDEN İLK GÖRÜNTÜLER

SANCAKTEPE NEREDE?

İstanbul’un Anadolu bölümünde yer alan bir ilçedir. İlçe olarak 2008 yılından beri anılmaktadır. 62 km kareden oluşan bir alan kaplamaktadır. Toplam olarak ilçede 329 binden fazla kişi yaşamaktadır. Sancaktepe’nin güney kısmında Kartal ilçesi yer alır. Batı kısmında Ümraniye ve Ataşehir bulunur. Güneydoğusunda Maltepe, doğusunda Sultanbeyli ve Pendik, kuzeyinde ise Çekmeköy konumlandırılmıştır. Sancaktepe bir köy ve yirmi mahalleden oluşan bir yerleşim yeridir. 2008 yılında ilçe statüsüne yükselmesi, Ümraniye’ye bağlı olan Yenidoğan ve Sarıgazi beldeleri ve Kartal’da olan Samandıra beldesinin birleşmesi ile oluşmuştur. İlçenin ortalama yüksekliği 100 m kadardır ve Marmara bölgesinin kuzeydoğu tarafında yer alır.

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

Kağıthane Yahya Kemal Mahallesi Akkaya Sokak’ta bir binanın çevresinde toprak kayması yaşandı. Binan

Kağıthane´de bina böyle çöktü

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

FETÖ'nün dijital evlilik programı ortaya çıktı!

Prim eksiği olana müjdeli haber