• $ 5,7477
  • € 6,3537
  • 279.031
  • 100237
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

İmamoğlu neden cevap vermiyor?

Ekrem İmamoğlu, katıldığı bir televizyon programında gazeteci Ahmet Hakan'ın sorularını yanıtladı. Gergin tavırlarıyla dikkat çeken İmamoğlu, Ahmet Hakan’ın soruları karşısında sakinliğini koruyamazken yaşanan gergin anlar izleyicilerin dikkatinden kaçmadı.

Ekrem İmamoğlu, gazeteci Ahmet Hakan’ın hazırlayıp sunduğu Tarafsız Bölge programına konuk oldu. Ahmet Hakan’ın son günlerde gündeme gelen bir Yunan gazetesinin İstanbul seçimleriyle ilgili attığı manşeti ve Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu'nun sözlerini sorması üzerine, İmamoğlu verdiği cevaplarla gergin dakikalar yaşanmasına neden oldu. İmamoğlu’nun Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu ile ilgili sarfettiği cümleler ise büyük tepki çekti.

CEVAP VERMEKTEN KAÇINDI
Geçtiğimiz günlerde AK Parti İBB Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu'nun gündeme taşıdığı bir Yunan gazetesinin “İstanbul’u fetheden Yunanlı” ifadelerine  Ekrem İmamoğlu'nun cevap vermemesi tartışma yaratmıştı . Gazeteci Ahmet Hakan, programına konuk ettiği Ekrem İmamoğlu'na "Bu iddialara neden yanıt vermediniz?" diye sordu. Ahmet Hakan’ın sorusuna cevap vermekten kaçınan İmamoğlu “Belediye başkanını savunacaksan çağır onu onunla konuşayım. Trabzonluları lekeliyorsun, Ekrem İmamoğlu'nu lekeliyorsun. Buradan bir politika yaratmaya çalışıyorsun. Ahmet Bey savunmayın lütfen. Ben olsam söylemem! Ünlem işareti koyalım kapatalım" diye cevap verdi.

GÖKSU’DAN CEVAP GECİKMEDİ
Tepki çeken sözlerin ardından, 31 Mart seçimlerinde rekor oyla seçilen Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

'ESENLER HALKINA KARŞI BÜYÜK SAYGISIZLIK'
Esenler halkına yapılmış büyük bir saygısızlık olduğunu belirten Göksu, ''Benim bu konuda fazla söyleyecek bir şeyim yok. Ben sadece İmamoğlu'na bir şey sordum. Söylediği cümleler nezaketsiz saygı içermeyen cümleler. Esenler halkına karşı büyük bir haksızlık olduğunu düşünüyorum. Ben 166 bin oyla seçilmiş bir başkanım. Esenler halkına büyük bir saygısızlık ve nezaketsizlik yaptığını düşünüyorum.'' ifadelerini kullandı.

'SÖZLERİM NET ORTADA'
Göksu açıklamasının devamında ''Benim söyledğim sözler çok net ortada. Ben ona bir soru soruyorum ve cevabını bekliyorum. Bu sorunun cevabının vermemek konusunda direniyorlar. İstanbul halkı buna cevabını verecektir.'' dedi.

'İSTANBUL HALKININ VİCDANINA EMANET EDİYORUM'
Göksu sözlerini ''CHP'nin şahsımla alakalı sözleri incitici sözlerdir. İyilik meleği gözüken adayın maskesi düşmüştür. Demokrasilerde sorulan sorulara ünlem ve noktayı İstanbul seçmeni koyar. İstanbul halkına söylenenleri İstanbul halkının vicdanına emanet ediyorum.'' diye bitirdi.

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

<p>Erciş´te Kasımbağı Mahallesi´nde sabah erken saatte yola çıkan besiciler, tozlu ve kıraç yolları

Doğu´nun Zorlu ´Besi´ Mesaisi

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

ABD'de asparagas davet yüzlerce kişiyi harekete geçirdi

Jandarma uzman erbaş adayları terörle mücadele için yemin etti