• $ 5,2951
  • € 6,0093
  • 228.491
  • 101.742
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

13 Temmuz Cuma parçalı güneş tutulması etkileri

Parçalı güneş tutulması etkileri merak ediliyor. 2018 yılında ilk Güneş tutulması, 15 Şubat 2018 tarihinde parçalı bir şekilde gerçekleşti.

x

Gezegen hareketlerinin astrolojiye olan etkisi merakla araştırılırken, 13 Temmuz parçalı güneş tutulması yaşanmasıyla birlikte burçlara etkilerin neler olacağı da yanıt arıyor. 13 Temmuz Cuma günü sabah 05.40 sıralarında yengeç burcunda yılın en önemli gökyüzü etkinliği gerçekleşecek. 

GÜNEŞ TUTULMASININ BURÇLARA ETKİLERİ

KOÇ: Bu tutulma ile birlikte sizlerin ev, aile ve yuva yerleşimlerinizle ilgili konularınız büyük ölçüde hız kazanıyor olacak. Ailenizle ilgili konularda sorumluluk almanız gereken yeni bir dönemin başlangıcı olabilir. Ev alım satımı ya da taşınma gibi konular da önünüze çıkabilir. Kariyerinizde ise ani bir şekilde gündeme düşen terfi haberi veya önemli bir başarı sizleri motive edebilir.

BOĞA: Bu tutulma ile birlikte yakın çevre iletişimleriniz eskisinden daha fazla hız kazanıyor olacak. Yeni bir sosyal çevreye girmek isteyebilir ve hayaliniz olan bir seyahati gerçekleştirebilirsiniz. Tamamlayamadığınız bir eğitim durumunuz var ise bunu devam ettirmek için yeni bir eğitim programına yazılabilir veya eksik olan programınızı tamamlayabilirsiniz. Yine aile ve yuva ver yerleşim konularıyla ilgili bazı değişimler için de olabilir hayalinizdeki bir mülke kavuşabilirsiniz.

İKİZLER: Bu tutulma ile birlikte yeni bir gelir kapısının sizlere açılacağı yönünde güçlü işaretler gözükmekte. Finansal konularda fazlasıyla ihtiyacınız olan ancak hiç ummadığınız yerden gelecek bir teklif ile yaşamınız önemli ölçüde rahatlığa kavuşabilir ve istediğiniz bir mülkü almakta acele edebilirsiniz. Ayrıca işinizle ilgili bir zam haberi veya sizlerin üstünüze verilecek bir sorumluluk sayesinde kazanacağınız önemli bir miktar para uzun süre sizleri rahatlatacak gibi gözükmektedir. Çalışma ortamınızdan, iş arkadaşlarınızdan ya da yakın çevrenizden duyabileceğiniz bir takım dedikodulara ise asla itibar etmeyiniz.

YENGEÇ: Bu güneş tutulması ile beraber kişisel yaşamınızın tamamen değişeceği eski yaşam biçiminizin artık çok gerilerde kalacağı yeni başlangıçlara adım atıyor olacaksınız. Taşınma veya yeni bir mülk edinme durumu hayatınızı büyük ölçüde değiştirebilir. Aynı zamanda özel hayatında eskiden yarım kalan aşkları olan yengeçler bu döngüde yarım kalan duygularını tamamlayabilirler. Bekar olan Yengeç burçları evlilik teklifi alabilir veya ilişkilerini ciddi bir birlikteliğe götürme kararı alabilirler. Uzun zamandır süren bir ilişkileri var ise burada artık bazı konularda yüzleşmeler yaşayabilir ayrılık kararı verebilirler.

ASLAN: Finansal kaynaklarınızı idare edebileceğiniz veya kendinizi yeni bir alan bulmak isteyeceğiniz durumlar gelişmenize yardımcı olacaktır. Zira bu tutulma ile birlikte kafanızda önemli bir yer eden bu sorunu bitirmek ve artık önünüzü net bir şekilde görmek adına önemli bilgiler edinmenize yardımcı olabilir. Bu amaçla yola çıkararak kendini yeteneklerinizi daha iyi ifade edebilecek sizleri maddi yönden güçlendirecek çalışmalara katılmak isteyeceksiniz. Yeni bir işe yerleşebilir ya da iş ve kariyer alanınızda yeni sorumluluklar kazanabilirsiniz. Bu tutulma ile başlattığınız her sorumluluk ilerleyen günlerde size başarı getirecektir. Sorumluluklarınızdan şikayet etmeden devam etmelisiniz.

BAŞAK: Bu güneş tutulması ile birlikte aşk hayatınızda tam her şey bitti derken yeni kadersel başlangıçlar söz konusu olabilir. Geleceğe yönelik ilişkilerde ciddi kararların alınabileceği uzun soluklu ilişkilerin kurulabileceği bir zaman dilimi olacak. Evli başakların ise partnerleri ile durumunu tekrar gözden geçireceği ve belli bir karara varmak isteyecekleri özel bir zaman diliminden geçeceği gözükmektedir. Bu zaman dilimi onların geçmişi ve geleceği konusunda özel ilişkilerini fazlasıyla sorgulayacakları bir zaman dilimine işaret etmektedir.

TERAZİ: Bu tutulma ile beraber aile, yuva ve bireyler arasında yeni kararlar alabilir ve uygulamaya geçmek isteyebilirsiniz. Örneğin bir taşınma veya yeni bir mülk edinme konusunda düşünceleriniz varsa bu tutulma sonrasında bunları hızlı bir şekilde gerçekleştirmek üzere harekete geçebilirsiniz. Bunun yanı sıra kariyer yaşamınızı da değiştirmek isteyebilir hem işinizi hem de çevrenizi değiştirecek yeni bir başlangıç yapma niyetinde olabilirsiniz. Kısacası aile ve kariyer aksanında önemli değişimler yapma içgüdüsü sizleri değişime götürecek gibi gözükmekte. Toplum içinde yeni bir yer edinmek ve statünüzü daha da güçlendirmek gibi konular Temmuz ayının sizin için başlıca konuları olacaktır.

AKREP: Gerçekleşen Güneş tutulması ile birlikte artık yaşamınıza yeni bir gözle bakmak isteyecek ve eskide kalan ne varsa hayatınızdan çıkarıp atmak isteyeceksiniz. Sürekli aynı şeyleri yaşamış olmaktan dolayı bazı konularda hata yaptığınızı daha iyi anlayabilecek ve yeni yaşam felsefeleri geliştirebileceksiniz. Yolculuklar ve seyahatleriniz bu tutulma sonrasında daha da aktif bir duruma gelecektir. Eğitim planları olan Akrep burçları bu ay önemli kararlar alarak kendilerini yetiştirmek istedikleri programlara yöneltmiş olabilmenin mutluluğunu yaşayacaklar. Bekar olan akrep burçları ise evlenme teklifleri alabilir ve ciddi bir birlikteliğe adım atabilirler.

YAY: Bu tutulma ile birlikte aile üyelerinizle finansal konular yüzünden bazı fikir ayrılıkları yaşayabilir ve herkesin düşüncesi kendine göre doğru olabilir. Finansal konularda kendi özgürlüğünüzü elde etme ve ayaklarınızın üzerinde durma arzunuz sizleri onlara karşı bencil bir tutum almaya zorlayabilir. Aynı zamanda yaptığınız bazı hareketlerle yakın çevrenizin tepkilerini üzerinize çekebilirsiniz. Aldığınız kararlar birçok kişi tarafından konuşulabilir ve bu günlerde toplum içinde fazlasıyla göz önüne çıkabilirsiniz.

OĞLAK: Güneş tutulması ile birlikte hayatınızda yepyeni olaylar ve farkındalıklar yaşamaya hazır olun. Zira bu tutulma sizlere artık harekete geç bir an önce istediğine kavuş demekte. Ancak burada da titiz ve her şeyden şüphelenen yapınız devreye girecek gibi gözüküyor. Hayatınızda yeni bir şey yapmadan önce en ince ayrıntısına kadar geçmişi sorgulamak ve gelecekte de kendinizi garanti almak ihtiyacı dahilinde hareket ettiğiniz sürece bazı olaylarda karamsarlık yaşamanız kaçınılmaz olacaktır. Zira hayat her zaman bizleri yaşam yolunda iniş çıkışlarla beraber yürütür. Sizler de bu düşünce sistemini benimsersiniz karşınıza çıkacak seçeneklerin sizleri mutlu edebileceğini görebilirsiniz.

KOVA: Bu tutulma ile birlikte sizler de kendinizi yakın çevrenizin işlerine sürekli koştururken bulabilirsiniz. Birçok konuda yakın çevreniz ve dostlarınız sizden yardım taleplerinde bulunabilir. Aynı zamanda ailenizin de gerek sağlık durumları gerekse finansal bazı konular yüzünden onlara destek olmanız beklenebilir. Bütün bunların yanı sıra sizleri şu ana kadar zorlayan ve isteksiz davranmanıza sebep olan ne varsa onları da hayatınızdan çıkarıp atmak isteyeceksiniz. Kısacası güneş tutulması sizleri insanlara destek olma konusunda motive ediyor olacak. Aynı zamanda sizler de yaşamınızda bazı işe yaramayan şeyleri çıkararak hayatınızı kolaylaştırma yolunda adımlar atacaksınız.

BALIK: Bu tutulma ile birlikte geçmişe özlem duyma ve geçmişte yaşamış olduğunuz bazı duygular sizleri inceden inceye sarabilir ve ruhunuzu esir alabilir. Yine geçmiş yaşantıda yaşadığınız pişmanlıklar,üzüntüler ve bilinmezlikler sizleri bugünlerde daha fazla düşüncelere sevk edebilir ve kendinize kızacağınız bazı durumlar yaşatabilir. Bunun yanı sıra eğitim ve iletişimleriniz daha aktif hale gelerek eskisinden daha fazla sosyal ortamlarda bulunmanız gerekebilir. Aşk hayatınızda ise geçmişten gelen bir takım etkiler sizleri bugünün gerçeklerinden uzaklaştırarak o zamanları sevgi ile yad etmenize neden olabilir.

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

Trafikte yol verme kavgasında coplar konuştu, o anlar vatandaş kamerasına yansıdı

Yol vermedi diye copla dövdüler...Trafikte coplu kavga kamerada

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Çin’e gönderilen Rus S-400 füzeleri imha edildi

'İtalya ve Amerika'ya gönderiyoruz'

Maksat Yarışmak Olsun - 15 Şubat 2019

Ataman ile Devr-i Alem - San Miguel - Meksika - 31 Aralık 2018

Diyet Günlüğü - 15 Şubat 2019