• $ 5,7402
  • € 6,3962
  • 277.251
  • 99785.2
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Gözümü kırpmadan yine vatanıma siper olurum

FET֒nün 15 Temmuz hain darbe girişiminde hem eşini hem de bir bacağını kaybeden Gazi Vahide Şefkatlioğlu, “Bir kez daha olsa yine çıkar, canımı bin kere veririm” dedi. 

15 Temmuz 2016… FET֒nün hain darbe girişiminde gözünü bile kırpmadan meydanlara çıkan vatan evlatlarından biri o…  Esenler’de yaşayan 38 yaşındaki Gazi Vahide Şefkatlioğlu, o karanlık gecede FET֒ye karşı mücadele eden kadın kahramanlarından biriydi. “Ölmek var, dönmek yok” diyerek çıktığı sokaklarda darbeciler karşısında başta 49 yaşındaki hayat arkadaşı Mehmet Şefkat Şefkatlioğlu ve bir bacağını kaybeden Şefkatlioğlu, o gün yaşadıklarını şöyle anlattı: 
“Darbe yapıldığını duyunca eşim ve ben sokağa çıktık. Derdimiz Cumhurbaşkanımıza havalimanında yetişmekti. Ben o sıra tankı görmedim ama tankın paletinden ateşler açılmaya başlandı. Altında kaldık, ezdi geçti. 

Bir bacağım kesildi, bir bacağım yerine dikildi. Eşimin öldüğünü 1 buçuk ay sonradan öğrendim. Eşimin ve kendi adıma gurur duyuyorum. O geceyi herkes ‘Kanlı bir gece’ diyor ama ben o geceye ‘şanlı bir gece’ diyorum. Çünkü ülkemizin kurtuluşu oldu. Allah göstermesin, bir kez daha olsa yine çıkar, gözümü kırpmadan bu vatan için canımı bin kere veririm.” 

Onu görmeden 3 gün duramazdım, 3 yıl geçti 

Darbe girişimi sırasında, Beştepe’de helikopterden açılan ateş sonucu şehit düşen özel güvenlik görevlisi Volkan Pilavcı’nın, aynı zamanda 3 de gazisi bulunan ailesi, çektikleri acılara rağmen vatan için verdikleri mücadelenin gururunu yaşıyor. Anne Neziha Pilavcı “Sürekli mezarına gidip ziyaret ediyoruz. Ayakta durmak zorundayız ama çok zor. Ben evladımı görmeden 3 gün duramazdım, 3 yıl geçti. Vatan sağ olsun. Elbette vatan için şehit de vereceğiz gazi de” dedi. 

Üç şehidinin acısıyla yanıyor

FET֒nün darbe girişimine karşı koymak için Kızılcahamam’dan Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne giden iki oğlu ve damadı darbeciler tarafından şehit edilen Muzaffer Gülşen, üç yıldır evlatlarının acısıyla yaşıyor: “Yan yana şehit düştüler. Onlar beni gömecekti, ben onları toprağa verdim...” 

 

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

<p>Olay, geçtiğimiz günlerde WAFF Kadınlar Kulüp Şampiyonası turnuvası sırasında oynanan Shabab al O

Alkışlanacak Hareket, Yürek Isıtan Dayanışma...

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Bu besinleri asla aç karnına tüketmeyin!

Tarlaya gömülü halde bulundu! İş makinesiyle çıkarıldı