İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 4.7073
  • 5.5003
  • 197.15
  • 103.200
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Gerçekler ortaya çıkacak olayın takipçisiyiz!

Aile Bakanı Kaya yaşanan skandalla ilgili “Tüm çocuklarımızı evlerinde, ailelerinin yanında ekiplerimiz ziyaret edecekler. Konunun yakından takipçisiyiz” dedi. 

x

Aile Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, yaşanan skandalla ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti: İstanbul’da avukatlarımız savcılıkla birlikte konuyu yakından takip ediyor. Ayrıca olayda bahse konu olan çocuklarımızla ilgili Bakanlık olarak dün itibarıyla sosyal inceleme başlattık. Tüm çocuklarımızı evlerinde, ailelerinin yanında ekiplerimiz ziyaret edecekler ve sosyal incelemelerini tamamlayacaklar.

Asla izin vermeyiz

Bu konuda çok hassas olduğumuzu, hükümet olarak hiçbir istismar vakasının da asla üzerinin örtülmesine müsaade etmeyeceğimizi belirtmek istiyorum. Sürecin takipçisiyiz. 2003 yılında 8,3 olan erken yaşta evlilikler bugün 4,7’lere gerilemiş durumda ama biz tabii ki bunu asla ve asla kabul etmiyoruz. Yaptığımız tüm eylem planları, çalışmalar erken yaşta ve zorla evlilikleri tamamen ortadan kaldırmaya yönelik. Erken yaşta ve zorla evlilikleri ortadan kaldırmak için her türlü siyasi ayrılıktan uzaklaşıp bu konuda el birliği yapmalıyız.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Ankara’da bir otelde düzenlenen “Sosyal Hizmet Modellerinden Yararlanan Gençlerin Atama Töreni”ne katıldı. Çocuk evlerinde okuyan başarılı öğrenciler, Kaya’ya karne ve başarı belgelerini gösterdi.

İstanbul’da Suriyeli sığınmacıların yoğun yaşadığı Küçükçekmece’deki Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi yetkililerinin, 2017’nin ilk 5 ayında, 39’u Suriyeli, 38’i 15 yaşından küçük 115 çocuğun hamile olduğunu polise bildirmediği ortaya çıkmıştı. 

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri
İBB Cumhurbaşkanı Erdoğan´ı ağırlamanın onurunu yaşadı

İBB Cumhurbaşkanı Erdoğan´ı ağırlamanın onurunu yaşadı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

CNBC duyurdu! ABD'yi tutuşturacak gelişme

Kilolarıyla fenomen olan köpekler

En Çok Okunanlar