İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 4.7474
  • 5.5696
  • 197.90
  • 102.901
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

FETÖ-PKK-DEAŞ ittifakı jandarmanın raporunda

Jandarma Genel Komutanlığı'nın TBMM Darbe Girişimi Araştırma Komisyonu’na gönderdiği raporda, FET֒cülerin PKK ve DEAŞ ile işbirliği içinde oldukları ortaya çıktı.

x

ŞAKİR AYDIN

TBMM Darbe Girişimi Araştırma Komisyonuna, Jandarma Genel Komutanlığı'nın 15 Temmuz darbe girişimi öncesi ve sonrası terör örgütlerinin faaliyetleriyle ilgili rapor sundu. Eldeki istihbari çalışmalar, teröristlerin ifadeleri ve telsiz konuşmaları neticesinde hazırlanıp gönderilen raporda FET֒nün PKK ve DEAŞ ile birlikte hareket ettiği, işbirliği içinde olduğunu gözler önüne serdi.

ABD VE NATO SÖZ VERMİŞ 

Belgede; PKK’lı üst düzey bazı yöneticilerin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sonbaharda devrileceğine dair ABD ve NATO’nun kendilerine söz verdiği, direnmesi durumunda ise FETÖ, PKK ve diğer sol örgütlerle Gezi’den daha büyük bir iç karışıklık çıkartacağı şeklinde bilgiler geldiği belirtildi. Ayaklanmayı başlatacak olanların da PKK terör örgütü, 9 sol terör örgütü, Nusayriler, Aleviler, Fetullahçılar ve duyarlı halk kesimi olduğu şeklinde bilgi yer aldı.

PKK-GÜLEN İŞBİRLİĞİ İTİRAFI 

Bölücü terör örgütünün Avrupa Sorumlusu Zana Azad isimli teröristin 26 Nisan 2016’da sosyal medya üzerinden paylaştığı mesajda; “Fetullah Gülen’i sevmediğimi herkes bilir. Ama AKP-DEAŞ faşizminin yıkılması için devrimci halkların Gülen’le yaptığı işbirliği en doğru karardır” şeklinde mesaj paylaştığına vurgu yapıldı. Böylece ittifak yaptıkları ortaya çıktı. 

Askere eylem yapmayın

Darbeye katılan FETÖ üyesi rütbeli iki kişi, Şırnak Uludere bölgesinden Kuzey Irak’a geçti. FET֒cülerin geçişinin ardından teröristleri telsizinden uyararak , "Askerlere eylem yapmayın"  talimatı verdi.  Bir teröristin itirafında  bölgede görev yapan FET֒cü subayların DEAŞ’lı teröristlerin sınırdan geçirdikleri patlayıcılardan haberleri  olduğunu, geçmeden önce FET֒cü askerlere bilgi verildiği belirtildi.

Şoke eden itiraf

Gözaltına alınan Suriye uyruklu  Muhammed El Süleyman sorgusunda, patlayıcıları Türkiye’ye  Elvan Yüzbaşı olarak tanıdığı istihbarat görevlisine aktardığını söyledi.  Elvan Yüzbaşı olarak bilinen Jandarma Astsubay Başçavuş İrfan Çetinkaya'nın  ihraç edildiği ortaya çıktı.

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri
Fransa sokakları grev olayları nedeniyle karıştı. Geçtiğimiz ay başlayan grevler, iş bırakmalarla de

Fransa´da polislerden protestoculara dayak

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Sancaklar Cami ödüle doymuyor

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

En Çok Okunanlar