• $ 5,7837
  • € 6,3937
  • 271.69
  • 108869
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

FETÖ'nün 'Work and Travel' oyununa neşter

FET֒nün üniversitelilerin dil kursu için seçtiği 'Work and Travel' programını acenteler üzerinden kullandığı ortaya çıktı. MİT ile Emniyet'i uyaran Milli Eğitim Bakanlığı, YÖK'e gönderdiği yazıyla da FETÖ uyarısı yaparak terör örgütleriyle bağlantılı acentelerin izinlerinin iptal edilmesini istedi.

Bülent ŞANLIKAN

FET֒ye yönelik operasyonlar tüm hızıyla devam ederken örgütün 'Work and Travel' programı üzerinden insan ve finans kaynağı sağlamaya devam ettiği ortaya çıktı. Özellikle yaz aylarında gençlerin yabancı dil öğrenmek için tercih ettiği programın, örgütün yurtdışında insan kaynağı sağlamak amacıyla kullanıldığı ortaya çıktı. AKŞAM’ın ulaştığı belgelere göre ABD Büyükelçiliğimiz, programın FETÖ tarafından suiistimal edildiğine vurgu yaptı. 

HEMEN KABUK DEĞİŞTİRDİLER

Bu programla çalışan acentelerin mercek altına alınıp lisanslarının iptal edilmesi istendi. Durumun istihbaratını alan FET֒cüler de hemen harekete geçti. FETÖ iktisatlı acenteler, başka şahıslara şirketlerini devrederek kabuk değiştirdi. Örgüt taktik olarak da aynı patentli şirket ismini dikkat çekmeyecek üçüncü şahıslara devretmek şeklinde kurguladı. 

ESAS SAHİPLERİ KAÇTI

Bu arada FET֒cülerin gerçek şirket sahipleri de yurtdışına kaçtı. FET֒cüler şirket devir evraklarını yakalanmamak için büyükelçilik ya da konsolosluğu pas geçerek Türkiye’ye yurtdışındaki noterler üzerinden gönderdi. FET֒nün ‘bukalemun’ taktiğinin deşifre olmasının ardından sektörde faaliyet gösteren vatansever iş insanları İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusu yaptı. Şirket sahipleri FET֒cülerin sektörden tamamen temizlenmesi talebinde bulundu. 

MİLLİ EĞİTİM’DEN UYARI  

Milli Eğitim Bakanlığı AB ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü’nün YÖK’e gönderdiği yazıda, “FETÖ başta olmak üzere terör örgütleriyle bağlantısı tespit edilen acentelerin çalışma izinlerinin iptali önem kazanmaktadır. Kurumların gerekli önlemleri alması ve öğrencileri bu konu hakkında bilgilendirmesi gerekmektedir” denildi.   

YÖK TEHLİKEYE DİKKAT ÇEKTİ

FET֒nün yeni taktiğinin deşifre olmasının ardından YÖK  Başkanlığı öğrencileri ‘Work and Travel” ile ilgili uyardı. YÖK ‘gizli’ ibareli yazısında, “Milli Eğitim Bakanlığı’ndan alınan yazıda Türkiye genelinde üniversite öğrencilerinin katılım sağladığı programın konusunda FETÖ ile bağlantısının tespit edildiği kurumlara yönelik gerekli önlemlerin alınması ve öğrencilerin konu hakkında bilgilenilmesi istenmiştir” denildi. 

FETÖ'CÜYE BREZİLYA'DA OPERASYON

Türkiye’nin Brezilya’dan sınır dışı edilerek iade edilmesini istediği FETÖ üyesi Ali Sipahi’nin, Amerika’dan Sao Paulo kentine döndüğü 5 Nisan'dan beri gözaltında olduğu öğrenildi. Brezilya polisinin medyaya da yansıyan tutanağına göre, FETÖ'cü Sipahi 5 Nisan’da Guarulhos Havaalanı’nda Brezilya polisi tarafından yakalandı. Sipahi’nin Türkiye’ye iade talebi, Yüksek Mahkeme tarafından değerlendiriliyor. Sipahi 3 Mayıs'ta Federal Yüksek Mahkeme Hakimi Edson Fachin tarafından dinlenecek. 

İMAM KORKTU, DÖNMÜYOR

ABD’de bulunan FETÖ'nün Brezilya imamı Mustafa Göktepe’nin, Ali Sipahi’nin gözaltına alınmasının ardından ülkeye dönmekten vazgeçtiği ortaya çıktı. 9 Nisan’daki Brezilya’ya dönüşünü süresiz erteleyen Göktepe, “Guarulhos’a indiğimde, Ali’ye olduğu gibi tutuklanmaktan korkuyorum” dedi. Göktepe, FET֒nün Sao Paulo’daki kültür merkezinin yaklaşık 100 FETÖ üyesine Brezilya’dan iltica talebinde bulunmak için yardımcı olduğunu anlattı.


<p>Samsun´da Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayı

Polis Abisi ´Bana da Öğret´ Dedi... Ortaya İçleri Isıtan Bu Görüntü Çıktı

Hayranı gibi yaklaştı önce imzasını aldı, sonra canını!

İstanbul’da ‘Kurt Kapanı 19’ uygulaması yapıldı!

Ocak ayında zam geliyor! En az 7 bin 470 lira