HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 5,7936
  • 6,7165
  • 229.151
  • 98.361
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Erdoğan’dan milletvekillerine 24 Haziran talimatı: Listede olmasanız bile nefer gibi çalışın!

Milletvekilleriyle ‘erken seçim’ toplantısı yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan tüm teşkilatları uyardı: Kimse ‘Ben yoksam AK Parti yok’ demesin herkes çalışmaya başlasın.

x

Osman Nuri Cerit

Erken Seçimin 24 Haziran 2018 Pazar günü yapılacağını açıklayan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün de partisinin milletvekilleriyle bir araya geldi. İlk programda 50 vekilin toplantıda olması hedefleniyordu ancak erken seçim kararının ardından toplantıya tüm milletvekilleri ve parti kurmaylarının katılması yönünde karar alındı. AK Parti Genel Merkezi’nde yapılan basına kapalı toplantıda partililere seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Partili vekillere şu mesajları verdi: 

YANLIŞ YAPAN GİDER 

Yeniden aday olsanız da olmasanız da bu mücadelenin bir dava meselesi olduğunu unutmayın. Bu işi kişisel çıkar için yapanların bizim aramızda yeri yoktur. Bugüne kadar yanlış yolda olan arkadaşlar ilk durakta indiler. İnmeyenleri biz indirdik. Biz ülkemiz için milletimiz için buradayız. Siyasi partilerde yenilik sürekli olur. Listede olsanız da olmasanız da bu dava için bir nefer gibi çalışın. Listelere girecek ya da çıkacaklar olabilir. Kimse “ben yoksam AK Parti yok” demesin herkes çalışmaya başlasın. 

YENİ SİSTEMLE BULUŞACAĞIZ 

Sayın Bahçeli ile yaptığım görüşmede, parlamenter sistemin sebep olduğu tıkanıklıkların aşılması ve bir an önce Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçilmesi için 24 Haziran tarihini belirledik. Türkiye’yi hızla ileriye götürecek yeni sistemin bir an önce milletimizle buluşması için Devlet Bahçeli’nin erken seçim çağrısına “evet” dedik. 

MEYDANLARDA OLACAĞIZ

24 Haziran’da bir yandan Cumhurbaşkanlığını alacağız, diğer yandan da parlamentoda çoğunluğu sağlayacağız. Hedefimiz bu olacak. Eski yeni milletvekilleriyle ve partimizde görev yapmış herkesle meydanlarda olacağız. 

TRAKYA UYARISI

Cumhurbaşkanı Erdoğan milletvekillerine, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu ve Trakya bölgelerindeki performansın artırılması gerektiğini söyledi. 

CHP DAHA DA KÖTÜYE GİDECEK 

 

 

?CHP ile ilgili değerlendirmelerde de bulunan Erdoğan’ın seçimlerden sonra CHP’nin durumunun daha da kötüye gideceğini, daha da marjinalleşeceğini söylediği öğrenildi. Erdoğan’ın HDP ile ilgili olarak da “Bölgede o partiye karşı başarı elde etmek gerekiyor” dediği öğrenildi.

KONGRELERİ MEYDANDA YAPTIK

“Biz kongreler nedeniyle ülkeyi baştan başa dolaştık” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan şöyle devam etti: Teşkilatımız çok canlı ve heyecanlı. Kongreleri düğün salonlarımızda yapmıyoruz.

Statlarda, büyük salonlarda yaptık. Teşkilatımız seçime hazır. Bundan sonra da sahada olarak, AK Parti’nin politikalarını ve yapılan çalışmaları halka daha iyi anlatacağız. 

 

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri
,

Trump son sözü söyledi, stüdyo buz kesti: Lesley, tamam. Başkan olan benim, sen değilsin

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Kamu bankaları emeklilere faizsiz kredi verecek

Devlet karşılıksız para veriyor! Kaç para alabilirsiniz?

En Çok Okunanlar