İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 4.7681
  • 5.51
  • 196.08
  • 92997
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Engelli Ahmet’in hayali uzlaşmayla gerçekleşti

Sosyal medyadan kendisine hakaret eden H.T. adlı kadın, H.C.K.’ dan şikayetçi oldu. Uzlaşma bürosu görevlileri devreye girince barış sağlandı. Bu barışma karşılığında ise engelli Ahmet de tekerlekli sandalyeye kavuştu. 

x

SONER KAN

Adana’da yaşayan H.T. adlı kadın, kendisine sosyal medya üzerinden hareket içerikli mesaj gönderen H.C.K.’dan şikayetçi oldu. Olayla ilgili yürütülen soruşturmada ‘hakaret’ suçunun ‘uzlaşma’ kapsamında olması nedeniyle devreye ‘Uzlaşma Bürosu’ girdi. Taraflar uzlaştı. H.C.K. hem H.T’den özür diledi hem de doğuştan engelli 9 yaşındaki Ahmet Eren Kutlu’ya 3 bin 100 lira değerinde akülü tekerlekli sandalye aldı. Adana Cumhuriyet Başsavcılığı Uzlaştırma Bürosu Müdürü Ersin Atan, Uzlaştırmacı Mehmet Bozkurt ve engelli derneği yöneticileriyle birlikte Ahmet’e aracını verirken, küçük çocuğun ailesi de duygu dolu anlar yaşadı.

HAYATIMIN EN GÜZEL SÜRPRİZİ

Ahmet Eren Kutlu, kendisine hayatının en güzel süprizi yapıldığını belirterek, “Benim hayalimi gerçekleştiren herkese teşekkür ediyorum. Artık ben de kendi başıma bakkala ekmek almaya gidebileceğim. Bu benim için önemli” dedi.

Uzlaşma Bürosu iki tarafın barışmalarını sağlayınca, en çok sevinen engelli Ahmet oldu. Hayal ettiği akülü tekerlekli sandalyeye kavuştu. 

TOPLUMSAL BARIŞA HİZMET EDEN UYGULAMA

Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, Uzlaştırma Bürosu’nın önemli işler yaptığını belirterek, “Adana bu konuda güzel örnekler veriyor. İnsanları barıştırmak, toplumda bir uzlaşı ve barış sağlamak en önemli önceliğimiz. Bu uzlaşma sayesinde hayaline kavuşan Ahmet Eren’in yüzündeki sevinç, toplumsal barışa hizmet eden ve onarıcı adalet kurumu olan uzlaştırmanın önemini bir kez daha gösterdi. Temennimiz bu örneklerin çoğalması” dedi. 

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri
Muharrem İnce, halka hitap ederken yanına gelen çocuğu azarladı

Muharrem İnce, halka hitap ederken yanına gelen çocuğu azarladı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

24 Haziran’da oy nasıl kullanılır? 24 Haziran geçerli geçersiz 2018 örnek oy pusulaları

Çin'deki şiddetli fırtınada gökten ahtapot yağdı!

En Çok Okunanlar