• $8,4583
  • €10,2768
  • 502.093
  • 1441.33
24 Mart 2018 Cumartesi 13:42 | Son Güncelleme:

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Samsun'a ikinci bir devlet üniversitesi açıyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Samsun AK Parti Kongresinde konuşma yaptı. Kongredeki konuşmasında üniversite müjdesi veren Erdoğan, "Samsun'a ikinci bir devlet üniversitesi açıyoruz. Doğrudan şehrimizin ismini verdiğimiz Samsun Üniversitesi'nin kuruluşuyla ilgili karar YÖK'te alındı. Diğer aşamaları süratle geçerek kanun olarak Meclisimizden çıkacak" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasına şöyle devam etti:

SAMSUN'A İKİNCİ DEVLET ÜNİVERSİTESİ

Genel başkan olduğumda bir metal yorgunluğundan bahsetmiştim. Diriliş hareketini Afrin ile başlattık. Evet yeniden diriliş. Sizleri yeniden dirilişin muştusu olarak kutluyorum. Yola çıkarken ne dedik: Uzun ince bir yolda gidiyoruz gündüz gece. Durmak yok. Samsun'a 22 katrilyon lira yatırım yaptık. Çünkü kurtuluşun şehri Samsun'a bu yakışır. Bizden önce gelen hep laf laf... Şimdi size bir müjde vereceğim. Samsun'a ikinci bir devlet üniversitesi yapıyoruz. Doğrudan şehrimizin ismini verdiğimiz Samsun Üniversitemizin kuruluşuyla ilgili karar, önceki gün Yükseköğretim Kurulumuzda alındı. Üniversitemiz en yakın zamanda eğitim öğretime başlayacak, şimdiden hayırlı olsun. Ayrıca şehir hastanesi projemiz şu anda ihale aşamasındadır. Samsunlu çiftçilerimize 15 yılda 1,8 milyar lira tarımsal destek verdik. Bay Kemal çiftçi ağlıyor diyor. İşte biz bunu çiftçiye verdik. Önümüzdeki dönemde inşallah bu çalışmalarımızı daha da ileri taşıyacağız.

"NASIL ÇANAKKALE ZAFERİNİ KUTLUYORSAK MALAZGİRT ZAFERİNİ DE KUTLAYACAĞIZ"

2071'i göremeyeceğim ama torunlarımız inşallah kutlayacak. Nasıl Çanakkale Zaferini kutluyorsak Malazgirt Zaferini de kutlayacağız. Ecdadımıza Anadolu kapılarını açan büyük komutana sahip çıkan Sultan Alparslan ve tüm yiğit kahramanları buradan yad ediyorum. Önce Çağrı beyin ardından Sultan Alparslan'ın fetihleriyle Anadolu toprakları medeniyetimizin hakimiyetine girmeye başladı. Ama asıl fetih gönüller kazanılarak gerçekleştirildi. Bu insanlar savaşçı kimliklerinin yanında bilgi ve tecrübeleri ile geldikleri yerleri cazibe merkezi haline getirmeyi başladılar. Bugün de ecdadımızın izinden gidiyoruz. Emanetimize aldığımız yerlerde hemen gönül kazanma faaliyetlerine başlıyoruz.

"BATI İSTİLA HAREKETLERİNİN EN GÜZEL ÖRNEKLERİNİ VERMİŞTİR"

Bugün itibariyle Afrin'de etkisiz hale getirilen terörist sayısı 3 bin 733'e ulaştı. Kimse Türkiye istila hareketi yapıyor diyemez. Batı istila hareketlerinin en güzel örneklerini vermiştir. Bugün Afrika'ya gittiğiniz zaman Batı'nın bunu nasıl yaptığını görürsünüz. Bizim tarihimizde böyle bir şey yok. Batı istila yaparken biz oraları kurtardık. Bizim dışımızdaki herkes farklı niyetlerle orada. Unutmayın biz inlerine gireceğiz dedik mi? Cudi'de Gabar'da girdik. Onlar Suriye'ye kaçtı biz kovaladık, kovalamaya da devam edeceğiz. Ve oradaki kardeşlerimizi huzura kavuşturacağız.

"BİRİLERİ ISRARLA BURNUMUZUN DİBİNDE İŞLER KARIŞTIRMAYA KALKARSA.."

Biz müttefiklerimiz başta olmak üzere herkesle güçlü ilişkiler kurmak istiyoruz. Ama birileri ısrarla burnumuzun dibinde işler karıştırmaya kalkarsa o zaman kimseyi gözümüz görmez.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında 3 bin 733 terörist etkisiz hale getirildiğini açıkladı

Bizim dışımızdaki herkes farklı niyetlerle ve taktiklerle oradadır. Bölgede yaşayan kardeşlerimiz bu durumu gördüğü için Tel Rıfat'tan Münbiç'e, Telabyad'a, Resulayn'a kadar her yerde Türkiye'nin gelip oraları da güvenliğe, huzura, düzene kavuşturmasını isteyen mesajlar gönderiyor. İnşallah onların bu çağrılarını karşılıksız bırakmayacağız. Dostlarımızın sayısını artırmaktan memnuniyet duyarız ama birileri ısrarla gelip burnumuzun dibinde adeta gırtlağımıza bıçak dayarcasına işler karıştırmaya devam ederse, işte o zaman kimseyi gözümüz görmez. 

Afrin'de İHA'larımız, SİHA'larımız olmasaydı o operasyonları yapa bilir miydik? ABD ve İsrail bize İHA vermedi

"ÜNİVERSİTE TERÖRİST YETİŞTİRMEZ"

İstanbul'da bir üniversitede çıktılar orada imanlı milli yerli gençlik Afrin'le ilgili lokum dağıtıyor. Bu gençlik lokum dağıtırken vatan haini gençler bu gençlerin masalarını dağıtmaya yelteniyor. Bunlar terörist gençler. Bunların eşgallerini belirlemek suretiyle bu terörist gençlere bu üniversitelerde okuma imkanı vermeyeceğiz. Üniversite terörist yetiştirmez.

"BÜYÜK VE GÜÇLÜ TÜRKİYE'Yİ MUTLAKA İNŞA EDECEĞİZ"

Biz bu ülkenin başına son 200 yılda nelerin geldiğini unutmadık, unutmayacağız. Büyük ve güçlü Türkiye'yi mutlaka inşa edeceğiz. Bunun için gerekirse can vereceğiz, gerekirse can alacağız. Çok daha güçleneceğiz. Bütün bunları başardıktan sonra kimin ne dediğinin bir önemi yok. Her şey zamanla telafi edilir de geçip giden zaman hiçbir şeyle telafi edilmez. Hedeflerimize adım adım yaklaşacağız.

İnşallah Kasım seçimleri, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Seçimleri İttifakı... Tüm bunlar Türkiye'nin yeniden diriliş harekatının noktalaması olur. Bu milleti parçalamak isteyenler Mart ve Kasım seçimlerinde cevabı alacaklar. Şimdi tüm derdimiz devlet mekanizmasının tamamı bir ahenk içinde çalışmalı. Aynı şekilde tüm güçlerin aynı hedefe yönelmesi çok önemli. 2019 bunun için çok önemli.

<p>Bursa'da kısıtlama saatlerinde duvara çarpan kamyonetin sürücüsü Hüseyin Genç, polise zor anlar y

Boş yolda duvara çarpan şahıs polise zor anlar yaşattı: Ben kaza yapmadım

Yer siyah, gök beyaz; şampiyon Beşiktaş!

Filistinlilerin evleri yerle bir oldu

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, emekli öğretmenlerle çevrim içi bayramlaştı