• $ 5,2818
  • € 5,9673
  • 224.35
  • 102.715
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Çorap istedi, ev sahibi oldu!

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'den Van ziyareti sırasında çorap isteyen 5 yaşındaki Helin Sarpkaya'nın babasına Adanalı bir işadamı iş verdi ve ailesine ev tuttu. Depremzede aile Adana Valisi Hüseyin Avni Coş'tan anahtarını teslim aldıkları eve yerleşti.

x

Cumhurbaşkanı Gül'den Van ziyareti sırasında ayakları üşüdüğü için çorap isteyen küçük Helin, çoraba sahip olmanın yanı sıra ailesinin de hayal bile edemeyeceği imkanları kavuşmasına vesile oldu.

Küçük Helin ile ilgili haberleri izleyen Adanalı işadamı Orhan İlhan, Kimse Yok Mu Derneği aracılığıyla Sarpkaya ailesini Van'dan Adana'ya getirdi. Helin'in babası Nedim Sarpkaya'yı sahibi olduğu un fabrikasında işe alan işadamı, ailenin barınma ihtiyacını da karşıladı.

Merkez Çukurova ilçesi Beyazevler Mahallesi'nde bir apartman dairesini aile için kiralayan ve 1 yıllık kira bedelini ödeyen işadamı, evin içini de eşyalarla donattı.
Aile evin anahtarını ise bugün apartmanın önünde Adana Valisi Hüseyin Avni Coş'tan aldı. Eve ilk kez Vali Coş ile birlikte giren aile yaşadıkları karşısında ise oldukça şaşkındı.

Coş, evde yaptığı açıklamada, Sarpkaya ailesini Adanalılar olarak “bağırlarına bastıklarını” belirterek, ailenin bu evde yaşayacağını ve Helin'in artık ayağının üşümeyeceğini söyledi.

Depremden etkilenen yüzlerce vatandaşın Adana'ya geldiğini hatırlatan Coş, “Depremzedeleri kamu kurumlarına ait misafirhanelere yerleştirdik. Şu an 600'ü aşkın vatandaşımızı yerleştirdik. 3 öğün yemek veriyoruz. Afetin meydana getirdiği sıkıntıyı hep beraber, yardımlaşarak, dayanışma ile aşacağız. Böylelikle birlik, beraberlik ve kardeşliğimizi perçinleyeceğiz” dedi.

Coş ayrıca, Nedim Sarpkaya'ya işe giriş belgesi ve hesap cüzdanını da vererek, katkılarından dolayı Kimse Yok Mu Derneği'ne ve hayırsever işadamına da teşekkür etti. Coş, hayırsever işadamı Orhan İlhan'a da Kimse Yok Mu Derneği adına teşekkür plaketini verdi.

AİLE ÇOK MUTLU

Baba Nedim Sarpkaya, gazetecilere yaptığı açıklamada, depremde evlerinin zarar gördüğünü, bu nedenle çadırda kaldıklarını hatırlatarak, tüm bu yardımlara vesile olanlara teşekkür etti.

“Çadırdan çıktık şimdi dairede oturuyoruz” diyen Sarpkaya, “Bu inanılmaz bir mutluluk. Heyecandan cümle kuramıyorum. Çok teşekkür ediyorum. Eve değil, işe ihtiyacım vardı ancak her ikisi de oldu. Katkısı olanlara teşekkür ediyorum” dedi.

Anne Hülya Sarpkaya ise sıcak bir yuvaya kavuştukları ve eşine iş imkanı sağlandığı için çok mutlu olduğunu belirterek, “Teşekkür ediyorum. Allah hepimize böyle bir şey nasip etsin. Çok mutluyum. Bize yardım edenlerden Allah razı olsun. Artık burada çocuklarımıza güzel bir gelecek sağlayacağız” diye konuştu.

"ARTIK BİR SÜRÜ ÇORABIM VAR"

Küçük Helin ise Cumhurbaşkanı Gül'den ayağı üşüdüğü için çorap istediğini ve kendisine çorap aldıkları için çok mutlu olduğunu söyledi. Evi da çok beğendiğini belirten küçük Helin, “Arkadaşlarımla beraber oynayacağım. Yeni evime geldim, oyuncaklarım var. Bir sürü de çorabım var. Teşekkür ederim” dedi. Helin daha sonra ablası Yaren ve kardeşi Havva Sarpkaya ile odalarında oyun oynadı.

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

Bursa’da bir kez daha köpek dehşeti yaşandı. Nilüfer ilçesinde köpeklerin kovaladığı çocuklardan bir

Bursa´da köpek dehşeti kameraya böyle yansıdı...

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Engin Altan Düzyatan Diriliş Ertuğrul dizisinden ayrılıyor

Bir 'oyun' ile başladı, ASELSAN ortak oldu!

Maksat Yarışmak Olsun - 08 Şubat 2019

Ataman ile Devr-i Alem - San Miguel - Meksika - 31 Aralık 2018

Diyet Günlüğü - 15 Şubat 2019