• $ 5,3059
  • € 6,0104
  • 228
  • 101.728
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

CHP'li belediyelerin liderlik düellosu

Delegeler kurultay için imza toplamaya başladı, belediyeler bölündü. Maltepe, Ataşehir, Bakırköy, Şişli ve Avcılar belediyeleri Kılıçdaroğlu’na; Silivri, Beşiktaş, Beylikdüzü, Kadıköy ve Kartal belediyeleri ise İnce’ye destek veriyor.

x

Ercan ÖZTÜRK

Cumhurbaşkanlığı seçiminde partisinden yüzde 8 fazla oy alan Muharrem İnce’nin CHP’deki liderlik mücadelesi belediye başkanları, ilçe başkanları ve kurultay delegelerini ikiye böldü. İnce’yi destekleyenler “Değişim” diyerek kurultay isterken, 176 delegesi bulunan İstanbul mücadelenin kilit adresi oldu. AKŞAM, İstanbul’daki belediyelerin kimi desteklediklerine dair önemli bilgilere ulaştı.

İKİYE BÖLÜNDÜLER

CHP’nin İstanbul’daki Silivri, Büyükçekmece, Kadıköy, Beylikdüzü, Beşiktaş, Çatalca ve Kartal Belediye başkanları Muharrem İnce’yi destekliyor. Bu isimlerin Karadeniz kökenli olması dikkat çekiyor. Maltepe, Ataşehir, Bakırköy, Sarıyer, Şişli ve Avcılar Belediyesi ise Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekliyor. Belediyelerle ilçe yönetimleri arasında huzursuzluklar başladı. İnce yanlısı Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu ile Kılıçdaroğlu destekçisi CHP Kadıköy İlçe Başkanı Ali Narin’in arası açıldı.

TRAKYA DÜNÜRDEN SORULUR

İnce için en çok mesai harcayan ise Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar ile Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün oldu. İnce’nin dünürü Işıklar belediyedeki görevlerini ikinci plana atarak kurultay için imza topluyor. Trakya’yı mesken tutan Işıklar, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ’daki delegelerle bizzat görüşüyor. Karadeniz kökenli delegelerle de Akgün’ün görüştüğü öğrenildi.  

Kaftancıoğlu’na bayrak açtılar

CHP İL Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun Kılıçdaroğlu’na verdiği desteğe rağmen delegeler olağanüstü kurultay için imza toplamaya başladı. İnce ve ekibi, İstanbul’daki 176 delegeden 100’ünün imzasını alacağına inanıyor. İzmir’den 35 Ankara’dan ise 15 kurultay delegesinin imza verecekleri tahmin ediliyor.

İnce’nin ekibine Meclis’te neşter

CHP’de dün yapılan grup toplantısı sonrası, partinin 26. Dönem’deki üç grup başkanvekili olan Engin Altay, Özgür Özel ve Engin Özkoç ile yeni dönemde de devam etme kararı alındı. Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce’nin yakın ekibinden olan TBMM Başkanvekili Yaşar Tüzün ile devam etmeme kararı aldı. Kılıçdaroğlu bu görev için Ankara Milletvekili Levent Gök’ü tek aday olarak gösterdi.

İP’İN GRUP BAŞKANI ANDİCAN

İP’in TBMM’deki ilk grup toplantısı ise basına kapalı gerçekleştirildi. Grup Başkanlığı’na İstanbul Milletvekili Abdülvahap Andican getirildi.

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

Kanada, Avustralya hükûmetinden satın aldığı 2 adet F/A-18A Hornet savaş uçağını teslim aldı.

Kanada ilk 2 savaş uçağını teslim aldı

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Sınırsız menzilli, nükleer enerjili seyir füzesi test edildi

1896 yılından bugüne tarihi fotoğraf makineleri

Maksat Yarışmak Olsun - 15 Şubat 2019

Ataman ile Devr-i Alem - San Miguel - Meksika - 31 Aralık 2018

Diyet Günlüğü - 15 Şubat 2019