• $ 5,7805
  • € 6,5749
  • 261.355
  • 94.831
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Bu ittifakı nasıl itiraf etsinler!

Hakkında teröristbaşı Öcalan’ı övmekten soruşturma açılan HDP Eş Başkanı Temelli’nin sözleri, CHP, İP ve SP’nin HDP’yle ittifakı neden inkâr ettiklerini ortaya koyuyor.  

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli hakkında, geçen 31 Ocak’ta Tunceli’de katıldığı aday tanıtım toplantısında yaptığı konuşma nedeniyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca soruşturma başlatıldı. Temelli’nin söz konusu toplantıda yaptığı açıklamalar, CHP, İP ve SP’nin HDP’yle yapılan ittifakı neden gizlemeye çalıştıklarını ortaya koyacak nitelikte. 

‘BİZİ ÖCALAN BULUŞTURDU’ 

Terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan hakkında övücü sözler söylediği ve konuşmanın çeşitli bölümlerinde yasadışı terör örgütü propagandası yaptığı gerekçesiyle başlatılan soruşturmaya göre Temelli, siyasetlerinin fikriyatının terör örgütü elebaşından geldiğini söylüyor. Temelli, “İmralı’ya, sayın Öcalan’a bin selam olsun. Bizi buluşturan bu fikriyattır, bize düşen bunu iktidara taşımaktır” dedi.  

DOKUNULMAZLIĞI KALDIRILSIN 

Başlatılan soruşturma kapsamında Temelli’nin dokunulmazlığının kaldırılması için dosya hazırlandı. Hazırlanan dosya, milletvekili dokunulmazlığının kaldırılmasında yetkili olan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderildi. 

SAYEMİZDE KAZANACAKLAR 

Temelli, yerel seçim stratejisi için, “Kürdistan’da (!) biz kazanacağız, Batı’da AKP-MHP ittifakına kaybettireceğiz” sözleriyle CHP-İP-SP’nin Millet İttifakı’nı destekleyeceklerini itiraf etmişti. Temelli son olarak da katıldığı canlı yayında, “Yavaş da İmamoğlu da HDP oylarıyla kazanacaklarını bilecek” demişti. 

Polis katili için tam kadro 

HDP milletvekilleri terörist- başı Öcalan’a tecrit uygulandığı gerekçesiyle açlık grevi yaparken, aynı gerekçeyle açlık grevi yaptıktan sonra kaldığı Tekirdağ F Tipi Cezaevi’nde kendini asarak intihar eden PKK’lı Zülküf Gezen’in Diyarbakır’daki cenazesine tam kadro katıldı. 

2007’de düzenlediği bombalı eylemde bir polisi şehit eden terörist Gezen, polisin güvenlik önlemleri altında Diyarbakır’da toprağa verildi. Cenaze sonrası eylem yapan HDP’li gruba polis müdahale etti. Sezai Temelli ve bazı HDP’li milletvekilleri ise teröristin mezarını ziyaret ettikten sonra ailesinin evine de taziyeye gitti. 

Soruları geçiştiriyorlar

Millet İttifakı’nı oluşturan partilerin başkanları Kemal Kılıçdaroğlu, Meral Akşener ve Temel Karamollaoğlu HDP’yle ittifakla ilgili soruları her seferinde yanıtsız bırakıyor. Kılıçdaroğlu son olarak önceki gece katıldığı canlı yayında, HDP’li Temelli’nin CHP ile ittifak yaptıkları yönündeki konuşmasıyla ilgili soruya yanıt vermekten kaçındı ve açıklamayı dinlemediğini ancak gazetelerden okuduğunu kaydetti. Meral Akşener de gittiği seçim gezilerinde HDP’yle ittifak sorularına maruz kalıyor ancak her seferinde yanıtsız bırakıyor. Türkiye’nin tüm bölgelerinde aday çıkardıklarını belirten Karamollaoğlu, herhangi bir ittifakın içinde olmadıklarını söylüyor.  

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

Akşam TV Seçim Sonuçlarını İstanbullulara Sordu

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Denizde heykel bulan adam bu kez 'fosil' buldu