• $9,262
  • €10,7921
  • 526.391
  • 1409.56
19 Eylül 2021 Pazar 23:01 | Son Güncelleme:

Başkan Erdoğan'ın açıklamalarını çarpıtarak verdiler... Kirli algı operasyonu

Başkan Erdoğan'ın açıklamalarını çarpıtarak verdiler... Kirli algı operasyonu
Sabah

YOL TV, Sözcü, Birgün Gazetesi, Aykırı, Gerçek Gündem ve başka yayın organları Başkan Erdoğan'ın fahiş kira artışıyla ilgili açıklaması başka olduğu halde sözlerini çarpıtarak haberi servis etti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Kırklareli'ndeki bir konuşmasında "Yirmi yıldır yurt sorununu çözemediler. Tüm Türkiye'ye sesleniyorum. Bir yıl içinde yurt sorununu çözmezsem siyaseti bırakacağım" ifadelerini kullanmıştı.

Sabah'ın haberine göre, BAŞKAN ERDOĞAN KILIÇDAROĞLU'NUN İDDİALARINA YANIT VERDİ

ABD ziyareti öncesi Başkan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Atatürk Havalimanı'nda basın toplantısında Kılıçdaroğlu'nun bu cümlelerine yanıt verdi. Başkan Erdoğan cevabında, "Hiçbir dönemde olmadığı kadar yoğun bir şekilde öyle bir yalan atıyor ki bir sene içinde Türkiye'de bu sorunu bitirecekmiş. Zaten böyle abartılacak bir sorun yok ki. Ne abartıyorsun? Şu anda bizim üniversite öğrencilerimize yönelik atılan bu adımlar hiçbir dönemde atılmış değil. Gayet başarılı bir şekilde yürüyor" dedi.

Fahiş fiyat artışıyla ilgi ise Başkan Erdoğan şunları söylemişti: "Bizim işimiz zaten böyle bir adaletsizlik, böyle bir zulüm böyle bir suiistimal varsa, bunun sorumlusu olan bakan arkadaşlarım bunları yakın takibe almak suretiyle bu zulmün önüne geçeceğiz."

BAŞKAN ERDOĞAN'IN SÖZLERİNİ ÇARPITTILAR!

YOL TV, Birgün Gazetesi, Aykırı, Sözcü, Gerçek Gündem ve başka yayın organları Başkan Erdoğan'ın "Zaten böyle abartılacak bir sorun yok ki. Ne abartıyorsun?" sözlerini fahiş kira artışlarıyla ilgili sözlermiş gibi haberlerinde servis etti.

ÇARPITMA HABERİ HIZLA YAYDILAR

Örneğin YOL TV "Fahiş kira artışına gösterilen tepkileri abartılı buldu" başlığını kullanarak haberi çarpıtırken başka haber siteleri de YOL TV'den bu haberi alıntılayarak yalanı yaydı. Birgün Gazetesi ise "AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, öğrencilerin fahiş kiralar ve yurt yetersizliği gibi sorunlarını 'abartılı' buldu" ifadeleriyle Başkan Erdoğan'ın açıklamasını çarpıtmaktan geri durmadı. Sözcü ise fahiş fiyat artışıyla ilgili Başkan Erdoğan'ın sözlerine yer vermeyerek spotunda "Cumhurbaşkanı Erdoğan, öğrencilerin fahiş kiralar ve yurt yetersizliği gibi sorunlarını 'abartılı' buldu" ifadelerini kullandı.

DAĞ: "KASITLI VE KÖTÜ NİYETLERLE YAPILMIŞTIR"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Tanıtım ve Medya Başkanı Hamza Dağ, bazı medya kuruluşlarının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sözlerini çarpıtmasına sosyal medyadan tepki gösterdi. Çarpıtılarak servis edilen haberlerden örnekler gösteren görselleri paylaşan Hamza Dağ sosyal medya hesabından şu tepkiyi verdi: "Sosyal medyada dezenformasyonla mücadelenin hukuki bir zemine oturmasının ne kadar gerekli olduğunu bugün bir kez daha anladık. Cumhurbaşkanımızın söylediği bir cümlenin kira artışı ile ilgiliymiş gibi servis edilmesi sehven değildir. Kasıtlı ve kötü niyetlerle yapılmıştır. Bazı medya kuruluşlarının tek amacı dezenformasyon ve çarpıtmalarla toplumu manipüle etmeye çalışmak. Yeni stratejileri ise yalan yayıldıktan sonra paylaşımı silmek. Bu yalan terörü yeni düzenleme ile birlikte yaptırıma tabi olacak. Yalanı söyleyip kenarı çekilme dönemi bitiyor."

<p>Markar Esayan'ın cesur bir insan olduğunu söyleyen Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah

'Markar Esayanlara bu toplumun her zaman ihtiyacı var'

Fenerbahçe, Trabzon'a ayak bastı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (16 Ekim 2021)

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Angela Merkel ortak basın toplantısı düzenledi