• $8,2548
  • €9,6934
  • 497.731
  • 1126.99
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
23 Ağustos 2020 Pazar 15:07 | Son Güncelleme:

Başkan Erdoğan'dan sektör öncülerine çağrı: Gelin uçak gemisi de yapalım

Başkan Erdoğan'dan sektör öncülerine çağrı: Gelin uçak gemisi de yapalım

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Tuzla'daki Desan Tersanesi'nde düzenlenen Yeni Deniz Sistemleri Teslim Töreni'nde konuştu. Türkiye savunma sanayisinde kararlı bir şekilde yoluna devam ettiğini belirten Erdoğan, "Her oyunu bozarak geleceğe yürümeye devam edeceğiz. Sürekli daha çok çalışacağız. Türkiye'nin tek amacı kendisinin ve dostlarının meşru haklarını korumaktır." dedi. Başkan Erdoğan, "Savunma sanayi duraklamayı kaldırabilecek bir alan değildir. Daha ileriye gitmek, daha gelişmişini üretmek mecburiyetindeyiz. Şimdi ben sektör öncülerimize çağrıda bulunuyorum. Gelin uçak gemisi de yapalım. Denizlerde caydırıcılığa ihtiyacımız var." açıklamasında bulundu.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan yeni deniz sistemleri teslim töreninde savunma sanayii ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

İşte Başkan Erdoğan'ın açıklamaları;

"HER ADIM SONRAKİNİN ÖNCÜSÜ OLMAK ZORUNDA"

Türkiye savunma alanında kararlı bir şekilde ilerliyor. Savunmada güçlü olmayan ülkelerin güvende olmaları ve ilerlemeleri mümkün değildir. Savunma sanayii duraklamayı kaldırabilecek bir alan değildir. Sürekli daha ileri gitmek, sürekli daha gelişmişi üretmek mecburiyetindeyiz. Her adım bir sonrakinin öncüsü olmak zorunda.

"ÜLKEMİZİ MAHKUM EDEBİLMEK İÇİN ÇABALIYORLAR"

Ülkemizin bu gücünden ve hamlelerinden rahatsız olanlar özellikle buradan ülkemizi mahkum edebilmek için çabalıyorlar. Gizlemeye bile çalışmadıkları tuzaklar ve yöntemlerle her yolu deniyorlar. Hamdolsun milletimiz istiklalinin ve istikbalinin yanında yer alarak bu oyunları yıllardır bozmuştur.

"ŞİMDİ DE GÖZLERİNİ 2023'E DİKTİLER"

Şimdi gözlerini 2023'e diktiler. Milletimiz o engin ferasetiyle inşaallah 2023'te de hem içerideki hem dışarıdaki o faşist kafalara hak ettikleri cevabı verecektir. Her oyunu bozarak geleceğe yürümeye devam edeceğiz. Sürekli çalışacağız. Türkiye'nin tek amacı kendisinin ve dostlarının meşru haklarını korumaktır.

"ARTIK EN İYİLER ARASINDAYIZ"

Dünyanın ilk 100 savunma sanayii üretim listesinde 7 şirketle bulunmamız bunları rahatsız ediyor. Bizi de gururlandırıyor.

BAŞKAN ERDOĞAN'DAN SEKTÖR ÖNCÜLERİNE ÇAĞRI

Türkiye dünyada savaş gemisi tasarlayıp üreten 10 ülkeden biridir. Deniz araçlarımızın silahları da yerli ve milli imkanlarla üretilmektedir. Kaybedecek tek anımız olmadığı bilinci ile çalışıyor ve üretiyoruz. Şimdi ben sektör öncülerimize çağrıda bulunuyorum. Gelin uçak gemisi de yapalım. Denizlerde caydırıcılığa ihtiyacımız var.

"GİRESUN'DA ARAMALAR DEVAM EDİYOR"

Giresun'da şiddetli sel felaketi neticesinde ilk aldığımız haberlerde 5 ölümüz vardı. Yaralılarımızın sayısı 12 civarındaydı aramalar devam ediyor. Kurtarılanlar 150'ye yakındı. Rize'de sel felaketi vardı. Orada da yaralılar var. Devlet olarak buradaki tahribatı, yıkımı Allah'ın izniyle süratle aşarız. Ben hemen İçişleri Bakanımı aynı şekilde Bekir Pakdemirli Murat Kurum bakanınımı bölgeye gönderdim. Bakanlarım biz bunu yaşamadık diyorlar.

<p>Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, sosyal medya hesabı twitter'dan paylaşımda bulundu. Minyatü

Savunma Sanayii Başkanı Demir'den 'Minyatür Bomba' paylaşımı: Test başarıyla sonuçlandı

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Başkentte drone destekli narkotik uygulaması yapıldı

İstanbul'da tatil trafiği başladı