• $9,2892
  • €10,8337
  • 532.164
  • 1432.78
21 Mayıs 2021 Cuma 20:07 | Son Güncelleme:

Bakan Vedat Bilgin duyurdu... Aşılamada yeni dönem

Bakan Vedat Bilgin duyurdu... Aşılamada yeni dönem
AA

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Bakanlıkça yetkilendirilen iş güvenlik uzmanlarının kademeli olarak aşılanacağını açıkladı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Bakanlık tarafından yetkilendirilen iş güvenliği uzmanlarının kademeli olarak aşılanacağını bildirdi.

AA'nın haberine göre, bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının, iş yerlerinde sağlık ve güvenliği tesis etmeye yönelik çalışan iş güvenliği uzmanlarının bilgilerini Sağlık Bakanlığı ile paylaşacağı belirtildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Bakan Vedat Bilgin, Bakanlık olarak salgınla mücadelenin sağlıklı şekilde yürütülmesi için tüm imkanları seferber ettiklerini vurguladı.

"Bakanlığımız tarafından yetkilendirilen iş güvenliği uzmanlarımız kademeli olarak aşılanacak." ifadesini kullanan Bilgin, söz konusu uzmanların kademeli olarak aşı takvimine dahil edildiğini kaydetti.

İş güvenliği uzmanlarının salgın sürecinde önemli görev yürüttüklerini vurgulayan Bilgin, "Başta sağlık çalışanlarımız olmak üzere tüm çalışanlarımıza uygun ve güvenli kişisel koruyucu donanımların temin edilmesi için denetim faaliyetlerimiz devam ediyor." açıklamasında bulundu.

"İŞVERENLERİMİZİ VE ÇALIŞANLARIMIZI HIZLI BİLGİLENDİRMEYE ÖZEN GÖSTERDİK"

Salgın sürecinde çalışanları korumaya yönelik birçok tedbir aldıklarını hatırlatan Bilgin, şu bilgileri aktardı:

"Bu doğrultuda İş Sağlığı ve Genel Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan dokümanların ve işverenler ile çalışanlardan gelen tüm soru ve cevapların yer aldığı 'İş yerlerinde COVID-19 ile Mücadele' adlı bir platform kurduk. Böylece işverenlerimizi ve çalışanlarımızı tedbirler konusunda devamlı, hızlı ve en güncel gelişmelerden haberdar ederek bilgilendirmeye özen gösterdik."

Salgının Türkiye'de görüldüğü Mart 2020'den itibaren farklı bilim dallarında uzman akademisyenlerin yer aldığı Bilimsel İstişare Kurulu oluşturduklarına değinen Bilgin, şunları kaydetti:

"Bilimsel İstişare Kurulunun tavsiyeleri ve uzman ekibimizin çalışmaları ile özellikle toplu olarak çalışmanın bulunduğu ve bulaş riski yüksek olan inşaat, gıda, maden sektörleri gibi 24 farklı çalışma alanına ilişkin bilgilendirici dokümanlar hazırladık. Sektörel farklılıklar gözetilerek hazırlanan bu dokümanları, tüm iş yerlerimizi ve çalışanlarımızı kapsayacak şekilde işveren, işçi ve memur konfederasyonlarımız, esnaf ve sanatkarlar odalarımız ile birlikte ilgili sivil toplum kuruluşlarımıza ve Uluslararası Çalışma Örgütü Türkiye Direktörlüğü ile paylaştık."
  • Bakan Vedat Bilgin
  • aşılama
  • iş sağlığı ve güvenliği uzmanı
<p><span style='font-size: 1.6rem;'>İstanbul 'da ki pazarcılar böyle  söylüyor. Sebebi Giresun da bi

Ispanakta avrat otu

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (19 Ekim 2021)

10 ülkenin büyükelçileri Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldı

İstanbul'da film gibi uyuşturucu operasyonu