• $ 5,7668
  • € 6,5659
  • 260.219
  • 95.767
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Arap gazeteci bilmecesi: Bir var bir yok 

İstanbul’da önceki gün Suudi Arabistan Başkonsolosluğu’na girdikten sonra ortadan kaybolan Washington Post muhabiri Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’dan henüz haber alınamadı.

Levent’teki Başkonsolosluk önünde, ulusal ve uluslararası medya ya bağlı çok sayıda basın mensubunun bekleyişi dün de devam etti. Başkonsolosluktan ise çelişkili açıklamalar geldi. Önce “Gazeteci binayı terk etti” açıklaması yapıldı, ardından tam bilgi sahibi olunmadığı ve Türk yetkililerle gazetecinin akıbeti konusunda koordinasyon halinde olunduğu kaydedildi.  

DAHA ÖNCE DE KAÇIRDILAR 

Türk Arap Medya Derneği Başkanı Turan Kışlakçı “Suudilerin dünyanın farklı yerlerinde muhalifleri kaçırdığı ortada. Birkaç ay önce İsviçre’den, Londra ve Paris’ten de kaçırmışlardı. Bazıları ölü bulundu. Daha akılcı bir açıklama bekliyoruz” dedi. 

‘Araştırıyoruz, aktaracağız’ 

Suudi Arabistan’ın Ankara Büyükelçisi Velid bin Abdulkerim El-Hireyci, Kaşıkçı’nın durumuna ilişkin Dışişleri Bakanlığı’na çağırıldı. Hireyci’ye, Suudi gazetecinin durumuna ilişkin bilgi soruldu. El-Hireyci, dahasonra yaptığı açıklamada “Bilgi sahibi değiliz, araştırıyoruz. Aktaracağız” ifadesini kullandı.

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

<p>Japonya´nın Osaka kentinde yaş ortalaması 66 olan ´Obaachan´  isimli bir müzik grubu, G20 zirvesi

Babaannelerden Rekor Kıran Rap Şarkısı

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Rusya'da "Armiya-2019" forumu başladı

Cem Yılmaz oyaladı, Şener Şener mutfak kapısından kaçtı