HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 5,4696
  • 6,1943
  • 211.422
  • 93.287
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Arap gazeteci bilmecesi: Bir var bir yok 

İstanbul’da önceki gün Suudi Arabistan Başkonsolosluğu’na girdikten sonra ortadan kaybolan Washington Post muhabiri Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’dan henüz haber alınamadı.

x

Levent’teki Başkonsolosluk önünde, ulusal ve uluslararası medya ya bağlı çok sayıda basın mensubunun bekleyişi dün de devam etti. Başkonsolosluktan ise çelişkili açıklamalar geldi. Önce “Gazeteci binayı terk etti” açıklaması yapıldı, ardından tam bilgi sahibi olunmadığı ve Türk yetkililerle gazetecinin akıbeti konusunda koordinasyon halinde olunduğu kaydedildi.  

DAHA ÖNCE DE KAÇIRDILAR 

Türk Arap Medya Derneği Başkanı Turan Kışlakçı “Suudilerin dünyanın farklı yerlerinde muhalifleri kaçırdığı ortada. Birkaç ay önce İsviçre’den, Londra ve Paris’ten de kaçırmışlardı. Bazıları ölü bulundu. Daha akılcı bir açıklama bekliyoruz” dedi. 

‘Araştırıyoruz, aktaracağız’ 

Suudi Arabistan’ın Ankara Büyükelçisi Velid bin Abdulkerim El-Hireyci, Kaşıkçı’nın durumuna ilişkin Dışişleri Bakanlığı’na çağırıldı. Hireyci’ye, Suudi gazetecinin durumuna ilişkin bilgi soruldu. El-Hireyci, dahasonra yaptığı açıklamada “Bilgi sahibi değiliz, araştırıyoruz. Aktaracağız” ifadesini kullandı.

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri
Geçtiğimiz günlerde Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde Atatürk heykeline yapılan saldırıyı kınamak isteyen

CHP´li vekilden Trabzon halkına hakaret

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Heyecan yarattı! Tam 75 tane

Taksilerde yeni dönem! Yapan yandı

En Çok Okunanlar