HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 5,3673
  • 6,1219
  • 210.237
  • 93.616
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Ankara Gezi Parkı eylemlerinde son durum!

KESK ve DİSK’in Başkent’te yaptığı ve gün boyu polisin müdahale etmediği şölen havasında geçen eylemde akşam saatlerinde hava değişti. Polis müdahalesi geldi. Olaylarda 9 kişi gözaltına alındı, eylemciler ve polislerden yaralananlar oldu. Eylemciler ve polis arasındaki gerilim hala sürüyor. Polis müdahalesi devam ediyor.

x

ANKARA

Gün boyu Kızılay’da yapılan iş bırakma eylemi sırasında meydanda resmi polisler görev yapmadı. 

Ancak akşam üstü güvenlik güçleri, Kızılay meydanına Türkiye Gençlik Birliği ve Halkevleri üyelerinin gelerek şiddet içerikli eylemler yapacakları yönünde istihbarat aldıklarını belirtti.

Bunun üzerine KESK ve DİSK yöneticileri, gelecek bu gruplara kendilerinin müdahale edeceklerini, aralarına almayacaklarını ve Kızılay’da kendilerinin eylem yaptıkları bölgelere sokmayacaklarını polise ilettiler. Polis ise meydandaki dükkanlara saldırmaya hazırlanan grubu gerekçe göstererek DİSK ve KESK üyelerinden dağılmalarını istedi.

Eylem için akşama kadar izin alan DİSK ve KESK üyeleri sabaha kadar nöbet tutma isteklerini polise ilettiler. Bu istek kabul görmedi. Polis, Kızılay meydanından ayrılmayan göstericileri gaz ve tazyikli su ile dağıttı. Gaz, rüzgarın etkisiyle Başbakanlık ve Meclis'e kadar etki yaptı. Meclis çalışanları, koruma görevlileri uzun süre gazın etkisinde kaldılar. Polis ekiplerinin Ankara'daki müdahalesi hala sürüyor. Olaylarda 9 kişi gözaltına alındı. Eylemciler ve polislerden yaralananlar hastaneye götürüldü.

KUĞULU'DA MÜDAHALE

Taksim Gezi Parkı'ndaki olayları protesto etmek amacıyla Kuğulu Park'ta toplanan gruba polis müdahale bulundu.

Polis ekipleri akşam saatlerinden itibaren Kuğulu Park'ta toplanan grubu, dağılması yönünde uyardı. Uyarıları dikkate almayan ve Tunalı Hilmi Caddesi'ne giden kavşağı trafiğe kapatıp, barikatlar kurarak ateş yakan gruba, biber gazı ve tazyikli suyla müdahale edildi.

Dağılmayan grubun, trafiğe kapalı haldeki Tunalı Hilmi Caddesi'ndeki gösterisi sürüyor. 


VİDEO İÇİN TIKLAYIN

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri
Kocaeli´de halk otobüsü şoförü, durakta tekerlekli sandalyede bekleyen engelli çocuğu ve annesini ar

Kocaeli´de halk otobüsü şoförü engelli çocuk için güzergahını değiştirdi

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Emekli ocak ayı zam oranı na kadar oldu? SGK SSK BAĞKUR emekli maaşı ocak zammı...

En Çok Okunanlar