İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 4.583
  • 5.3983
  • 190.20
  • 102.257
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Ali Dede kedisine kavuştu

Bolu'da sobayı benzinle tutuşturmak isterken çıkan yangında evi kullanılamaz hale gelen Ali Meşe, itfaiye ekiplerinin kurtardığı kedisine, tedavi gördüğü hastanede kavuştu.

x

Mudurnu'ya bağlı Ordular köyünde dün çıkan yangın sonrası evini  kaybeden ve bu sırada elinden yaralanan 83 yaşındaki Meşe'nin, Abant İzzet Baysal  Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Cerrahi Servisi'ndeki tedavisi devam ediyor.

Türk Kızılayı Bolu Şubesi görevlileri, hastanede ziyaret ettikleri  Meşe'ye, yangında itfaiye ekipleri tarafından kurtarılan kedisini, taşıma çantası  içinde teslim etti. Meşe, önce taşıma çantasının üzerinden sevdiği kedisini, daha sonra kucağına aldı.

Kedisinin getirilmesine sevinen Meşe, sağlık durumunun iyi olduğunu ve  hastanede kendisine yoğun ilgi gösterildiğini söyledi.

VALİ İNCELEDİ

Meşe ailesi için Mudurnu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yaptırılan ve tadilatı devam eden yeni ev Bolu Valisi Aydın Baruş, Mudurnu Belediye Başkanı Mehmet İnegöl ve yetkililer tarafından ziyaret edildi.

Yapımı devam eden evde kalan 83 yaşındaki Ali Meşe’nin oğlu Mustafa Meşe ile sohbet eden Vali Baruş, evde yaptığı incelemelerin ardından açıklamalarda bulundu.

Yangından bir gün sonra Ali Meşe’yi Bolu kent merkezinde kaldığı kızının evinde ziyaret ettiğini ve tedavisi için hastaneye götürdüğünü söyleyen Vali Baruş, “Ali amcanın ne kadar metanet sahibi bir insan olduğuna şahit oldum. Çünkü kendisine sıkıntısı olup olmadığını sorduğumda, olmadığını söyledi. Ama ben tesadüfen elinin yandığını gördüm. Fakat olayın üzerinden bir gün geçmesine rağmen herhangi bir şikayet dile getirmemiş. Ben de kendisini hastaneye götürdüm. Orada tedavi görüyor. Nefes darlığı problemi de varmış. Onun için de tedavi görüyor. Şu anda orada istirahat ediyor. Daha sonra Bolu merkezde bulunan kızı ve oğlunun birlikte kaldığı eve gidecek” şeklinde konuştu.

Mudurnu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından Meşe ailesi için yaptırılan ev ile ilgili de bilgiler veren Baruş şunları kaydetti: “Evleri yanmadan önce evlerinin durumu elverişsiz olduğu için Mudurnu Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı tarafından kendisi için burada bir ev inşaa edilmiş. Yardımsever vatandaşların da katkısıyla yapılmış. Ev tam anlamıyla hazır olmadığı için Ali amcayı burada barındırmıyoruz. Süratle eksiklikler tamamlanıyor. Mesele takip ediliyor. Bütün kurum ve kuruluşlarımız meseleye duyarlı bir şekilde yaklaştı. Ev elverişli hale gelince Ali amca buraya yerleşecek.”

Çok sevdiği kedisinin hastaneye, Ali Meşe'nin yanına gönderildiğini de söyleyen Bolu Valisi Baruş, daha sonra oğul Mustafa Meşe'yi makam aracıyla Bolu'ya götürdü. 

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri
İstanbul Boğazı´ndan  dev petrol arama platformu 'Scarabeo 9' geçiyor. Platformun  geçişi nedeniyle

Platform geçişi nedeniyle şehir hatları seferleri iptal edildi

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

AK Parti aday listesini

Beyaz Show yayından kaldırıldı Kanal D'de bir devir kapandı

En Çok Okunanlar