İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 4.6794
  • 5.4552
  • 191.08
  • 95852
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

AK Parti Sözcüsü Ünal: Bu CHP Mustafa Kemal'in kurduğu CHP olamaz

AK Parti MYK toplantısının ardından Mahir Ünal açıklamalarda bulundu. Meclis Başkanı seçimiyle ilgili yöneltilen soruya Ünal, 'gündemimizde böyle bir başlık yok' diyerek cevap verdi. CHP'ye de set sözlerle yüklenen Ünal "Atatürk'ün kurduğu parti içler acısı.Bu CHP Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu CHP olamaz." dedi.

x

İşte AK Parti MYK sonrası flaş açıklamalar;

Bugün özellikle FETÖ davaları son derece sağlıklı bir şekilde devam etmektedir. Kaldı ki herkes bunun hakkını teslim etmektedir. Hem yargılama süreçleri, hem sanıkların haklarına duyan saygı, hem hukukların korunması hususu Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarafından çok dikkatle, hassasiyetle takip ediliyor. Bu çerçevede ana muhalefet partisinin hem FETÖ davaları hem PKK-PYD hem DEAŞ mücadelesiyle ilgili eleştirileri oluyor. Yapılan son kamuoyu araştırmasında FETÖ ile mücadelenin başarılı olduğunu düşünüyor musunuz sorusuna verilen cevap, başarılı, çok başarılı, ne başarılı ne başarısız diyenlerin yüzde 72 olduğunu paylaşmak isterim. Özellikle ana muhalefet partisinin yargılama süreçlerine dair itibarsızlaştırma, terörle mücadeleye dönük itibarsızlaştırma kamuoyu nezdinde bakıldığında son derece yüksek ve başarılı bulunduğunu paylaşmak isterim.

ANA MUHALEFET TERÖRLE MÜCADELEYİ İTİBARSIZLAŞTIRMAYA ÇALIŞIYOR

Son günlerde SİHA'lar üzerinden ana muhalefet partisi bir tartışma başlattı. Kemal Kılıçdaroğlu ve partisi terör örgütünün sivil katliamından bahsetmezken devletin terörle mücadelesini itibarsızlaştırmaya çalışıyor. Atatürk'ün kurduğu parti içler acısı. Bu CHP Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu CHP olamaz. Biz bunu Kılıçdaroğlu'nun CHP'si olarak niteliyoruz.

BAZI İMALAR KABUL EDİLEBİLİR DEĞİLDİR

Kongre sürecimiz devam ediyor. İl başkanlığı görevlendirmeleri sayın genel başkanımızın mülakatları çerçevesinde değerlendiriliyor. Bazı köşe yazarlarının tehdit eder gibi ABD'de devam eden davalar üzerinden sayın Cumhurbaşkanımızın ABD'ye dönük ziyaretine bazı imalarda bulunması kabul edilebilir bir durum değildir.

MECLİS BAŞKANI SEÇİMİYLE İLGİLİ BİR GÜNDEMİMİZ YOK

Günü vakti geldiğinde hem AK Parti Grup'la ilgili hem komisyon başkanlıkları hem de Meclis Başkanlığıyla ilgili gerekli değerlendirmeleri yapacak ve kamuoyuyla paylaşacaktır. şu anda böyle bir gündemimiz yoktur.

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri
,
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, terör bölgesinden seçimlerle ilgili her türlü güvenlik önleminin

Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Teröristlerin sandıklara tehdidinde tepelerine tepelerine bineceğiz'

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Ünlülerin sandık başında paylaşımlar

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

En Çok Okunanlar