• $ 5,3257
  • € 6,0566
  • 230.274
  • 101.971
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

235 müridiyle 28 ayrı suçtan kodeste! 

Adnan Oktar suç örgütüne, İstanbul merkezli 5 ilde 2 bin polisle dev operasyon düzenlendi. Hava destekli operasyonda 106’sı kadın 235 kişi gözaltına alındı. 28 ayrı suçlama yöneltilen örgüt lideri Oktar’ın evinden cephanelik çıktı.

x

Devrim TOSUNOĞLU

Kamuoyunda ‘Adnan Hoca’ olarak bilinen Adnan Oktar ve grubuna İstanbul merkezli 5 ilde 120 adreste sabaha karşı 2 bin kişilik Mali Şube ekipleri dev operasyon başlattı. Hava destekli operasyonda Adnan Oktar ve Oktar Babuna’nın da aralarında bulunduğu 106’sı kadın 235 kişi hakkında gözaltı kararı alındı. Oktar’ın ve grubunun kaldığı Çengelköy’deki eve şafakta baskın yapıldı. Kaçan Oktar ile korumaları Sarıyer’de yakalandı. 

FİRARA PASAPORT ÖNLEMİ 

Mali Şube Oktar ve ekibinin yurtdışına kaçışını önlemek için birkaç gün önceden pasaportlarına engel koydurdu. 

POLİSE DİRENDİLER 

Çengelköy’deki eve yapılan baskında ‘kedicik’ olarak bilinen kadınlar polise uzun süre direndi. Özel harekat polislerinin desteğiyle şüpheliler gözaltına alındı. Ayrıca Oktar’ın kanalı A9 TV’ye de bu sabaha karşı operasyon düzenlendiği öğrenildi. Yaşları 11 ila 40 arasında değişen çok sayıda şikayetçi olduğu belirtildi. Oktar ve çetesinin küçük yaştaki çocuklara dahi cinsel istismarda bulunduğu birçok çocuğu ailesinden zorla kopardığı işadamlarına şantajla mallarına el koyduğu suçlamalar arasında.

ŞEZLONGDA KELEPÇE 

Operasyon kapsamında Oktar’ın ‘kediciği’ olarak bilinen B.B.’nin Bodrum Gümbet’te olduğu tespit edildi. B.B. şezlongda güneşlenirken gözaltına alındı.

Zırhlı cip ve cephanelik 

Adreslerdeki aramalarda, çok sayıda silah ve mermi, çelik yelek ve bir zırhlı cip ile çok sayıda lüks araç ele geçirildi. Oktar’ın Çengelköy’deki evinde çok sayıda silah bulunduğu ve bu silahların kedicik diye bilinen kadınlar da dahil çete üyeleri tarafından kullanıldığı öğrenildi. Kartal’daki villada yapılan operasyonda ise çok sayıda silahla 100 bin lira ele geçirildi. 

İlk operasyonu yapan şube müdürü: Çok tehlikeli bir örgüt 

Adnan Oktar ve grubuna yönelik 1999 yılında düzenlenen operasyonun başında bulunan dönemin İstanbul Organize Suçlar Şube Müdürü Adil Serdar Saçan şöyle konuştu: 19 yıl sonra bu konuda haklı olduğumuz bir kez daha ortaya çıktı. Polis iyi bir iş yaptı. Toplumda hem dini hem insani açıdan çok tehlikeli bir örgütün üzerine gidiyorlar.

Kayıp kızları örgüt kaçırdı

Adnan Oktar’ın 2 kızını alıkoyduğu iddiasıyla şikayetçi olan ve hukuki süreci devam eden Elvan Koçak, Oktar’ın gözaltına alınmasıyla ilgili olarak, “Çok heyecanlıyım, çok mutluyum. Yaklaşık 6 ay önce başlattığımız hukuk mücadelesinin meyvelerini almaya başladık” dedi. 

Vurgun MASAK raporunda

Oktar ve çetesine yönelik operasyonda MASAK raporunun da delil dosyasında yer aldığı öğrenildi. Raporda Oktar ve grubunun paravan şirketlerle devleti milyonlarca lira dolandırdığı bilgilerine yer verildi. 

Mallarına el konuldu şirketlere kayyum atandı 

Adnan Oktar örgütünde gözaltına alınan şüphelilerin tamamının tüm mal varlıklarına el konuldu, şirket, dernek ve vakıflara kayyum atandı. 

 

 

 

 

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

Pendik’te iddiaya göre aralarında alacak verecek meselesi olan şahısların kavgası kanlı bitti. Alaca

Silahla yaralanan kişiyi yerde defalarca tekmeledi

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Venezuela olası ABD hava saldırısına karşı füzelerini aktifleştirdi

Kahraman şehit Ömer Halisdemir 45 yaşında!

Maksat Yarışmak Olsun - 15 Şubat 2019

Ataman ile Devr-i Alem - San Miguel - Meksika - 31 Aralık 2018

Diyet Günlüğü - 15 Şubat 2019