• $7,8187
  • €9,3602
  • 449.547
  • 1328.73
25 Nisan 2020 Cumartesi 12:26 | Son Güncelleme:

12 PKK'lı terörist Haftanin'de etkisiz hale getirildi

12 PKK'lı terörist Haftanin'de etkisiz hale getirildi
IHA

Irak'ın kuzeyindeki Haftanin'de PKK'lı teröristlerin havan saldırısının ardından başlatılan operasyonda 1 kahraman askerimiz şehit oldu, 3 askerimiz yaralandı. Verilen karşılık sonucu 12 terörist etkisiz hale getirildi.

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, “Irak kuzeyi Haftanin bölgesinde, 25 Nisan 2020 tarihinde PKK’lı bölücü teröristlerce havan ile yapılan taciz atışı neticesinde, bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, biri ağır olmak üzere üç kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır” bilgisine yer verildi.

“12 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLMİŞTİR”

Gerekli karşılığın verildiği belirtilen açıklamada, “Bölgede tespit edilen hedefler derhal Hava Kuvvetleri unsurlarımız ve ateş destek vasıtalarımız ile yoğun şekilde ateş altına alınarak gerekli karşılık verilmiş, hedefler tahrip edilmiş ve bölücü terör örgütü mensubu 12 terörist etkisiz hale getirilmiştir” denildi.

Açıklamada, şu ifadeler de kullanıldı:

“Şehidimizin kanı yerde bırakılmamıştır, bırakılmayacaktır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimiz için de acil şifalar dileriz.”

İHA

<p>Cevizlibağ - Eminönü tramvay hattında meydana gelen kavgada, maskesini burnunun altında bulundura

Tramvayda maske kavgası: Neyin peşindesin?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Bakan Nuri Ersoy ''Göbeklitepe'den daha eski bir yerleşim merkezine ulaşacağız''

''Kanuni'' sondaj gemisinin kule montajına başlandı