• $8,3602
  • €10,1419
  • 492.741
  • 1441.33

fıtır sadakası  
haberleri

fıtır sadakası ile ilgili tüm haberleri ve son dakika fıtır sadakası haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Hastalığından korkan orucunu kaza yapsın">
Hastalığından korkan orucunu kaza yapsın

Hastalığından korkan orucunu kaza yapsın

Ramazan'da orucunu tutamayanların kaza yapması gerektiğini belirten ilahiyatçılar bu durumu ayetlerle açıklıyor: “İçinizden hasta olan veya yolculukta bulunan, tutamadığı günler sayısınca diğer günlerde tutar.”

Fitre kimlere verilir? 2020'de fitre miktarı ne kadar?">
Fitre kimlere verilir? 2020'de fitre  miktarı ne kadar?

Fitre kimlere verilir? 2020'de fitre miktarı ne kadar?

Ramazan ayında “Fıtır sadakası nedir? Fitre kimlere verilmelidir? 2020'de fitre miktarı nedir? gibi soruların cevabı vatandaşlar tarafından merak edilmektedir. Kelime karşılığı olarak fitre anlamına gelen fıtır sadakası, ihtiyacı olan kimselere verilen sadakadır. Fitreyi veren kişinin eğer kendi çocukları küçükse onların adına da fitre vermesi gerekmektedir. Haberimizin devamında Fıtır sadakası hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz…

2020 fitre miktarı belli oldu! Fitre ne zaman, kimlere verilir? Diyanet açıkladı…">
2020 fitre miktarı belli oldu! Fitre ne zaman, kimlere verilir? Diyanet açıkladı…

2020 fitre miktarı belli oldu! Fitre ne zaman, kimlere verilir? Diyanet açıkladı…

2020 fitre miktarı arama motorlarında yoğun bir şekilde araştırılmaya başladı. Ramazan ayına sayılı günler kaldı. Müslümanlar Ramazan ayını sabırsızlıkla bekliyor. Müminler çeşitli ibadetlerle bu ayı geçirecek. Ramazan ayı dendiğinde akla ilk gelen fitre oluyor. 2020 fitre miktarı belli oldu. Diyanet'in fitre açıklamaları ile ilgili detaylara haberimiz içerisinden ulaşabilirsiniz.

Fitre nedir, ne zaman verilir? 2020 Fitre miktarı ne kadar? İşte detaylar…">
Fitre nedir, ne zaman verilir? 2020 Fitre miktarı ne kadar? İşte detaylar…

Fitre nedir, ne zaman verilir? 2020 Fitre miktarı ne kadar? İşte detaylar…

2020 fitre miktarı ne kadar? sorusunun yanıtı arama motorlarında yoğun bir şekilde araştırılıyor. Mübarek Ramazan ayının yaklaşmasıyla birlikte vatandaşlar fitre nedir, ne zaman verilir? Sorularının yanıtını merak etmeye başladı. Maddi durumu elverişli olan her Müslüman'ın fitre vermesi dinen vaciptir. 2020 fitre miktarı ile ilgili bilgilere haberimiz içerisinden ulaşabilirsiniz.