• $13,4947
  • €15,3487
  • 771.496
  • 1879.42

liseler açıldı mı  
haberleri

liseler açıldı mı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika liseler açıldı mı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Bugün liseler açıldı mı, yüz yüze eğitim ne zaman? Liselerde okula gitmek zorunlu mu?">
Bugün liseler açıldı mı, yüz yüze eğitim ne zaman? Liselerde okula  gitmek zorunlu mu?

Bugün liseler açıldı mı, yüz yüze eğitim ne zaman? Liselerde okula gitmek zorunlu mu?

Liselerin açılış tarihi geçtiğimiz hafta Milli Eğitim Bakanlığı tarafından duyuruldu. 1 Haziran itibarıyla ilkokul ve ortaokullar yüz yüze eğitime başladı. Uzun süredir online eğitim alan öğrencilerin akıllarına yarın liseler açılıyor mu? Liselerde yüz yüze eğitim ne zaman, zorunlu mu? sorusuna yanıt aramaya başladı. Konu hakkında tüm merak edilenler haberimizde.

9. sınıflar açılacak mı? 9. sınıflar 2 Kasım'da (bugün) açılıyor mu? ">
9. sınıflar açılacak mı? 9. sınıflar 2 Kasım'da (bugün) açılıyor mu?

9. sınıflar açılacak mı? 9. sınıflar 2 Kasım'da (bugün) açılıyor mu?

9. sınıfların yüz yüze eğitime ne zaman başlayacağı gündemde araştırılan konular arasında yer alıyor. Milli Eğitim Bakanlığının (MEB) koronavirüs salgını (Kovid-19) nedeniyle yaptığı planlamalar doğrultusundaki üçüncü aşamada, yarından itibaren ortaokul 5. ve lise 9. sınıf öğrencileri, yüz yüze eğitime başlayacak.

10. ve 11. sınıflar okula gidecek mi? Liseler ne zaman açılacak? ">
10. ve 11. sınıflar okula gidecek mi? Liseler ne zaman açılacak?

10. ve 11. sınıflar okula gidecek mi? Liseler ne zaman açılacak?

Koronavirüs salgını normalleşme sürecinde yüz yüze eğitim dönemi liseler olmaksızın geçtiğimiz haftalarda başlatıldı. Kademeli şekilde yürütülen yüz yüze eğitimin ilk etabında liseler okula gitmedi. Köy okulları da dahil olmak üzere yüz yüze eğitimin kapsamı genişletildi. Liselerde belirlenen sınıf düzeyleri 12 Ekim'den itibaren haftanın iki günü okula gidecekler. 9. 10. 11. sınıfların okula gidip gitmeyeceği ise gidişata göre belirlenecek.

Lise hazırlık sınıfları açılıyor mu, ne zaman? Lise hazırlık sınıfı nedir? ">
Lise hazırlık sınıfları açılıyor mu, ne zaman? Lise hazırlık sınıfı nedir?

Lise hazırlık sınıfları açılıyor mu, ne zaman? Lise hazırlık sınıfı nedir?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 12 Ekim'de yüz yüze eğitime başlayacak sınıflar ve alınan önlemlere ilişkin açıklamalarda bulundu. Buna göre, Köy okullarında, 2, 3, 4, 8, lise hazırlık ve 12. sınıflarda yüz yüze eğitim belirlenen kurallar çerçevesinde açılıyor. Peki, lise hazırlık sınıfı nedir? Lise hazırlık sınıfları açılıyor mu?

Liselerde yüz yüze eğitim olacak mı? Liseler ne zaman açılacak, uzaktan mı olacak? ">
Liselerde yüz yüze eğitim olacak mı? Liseler ne zaman açılacak, uzaktan mı olacak?

Liselerde yüz yüze eğitim olacak mı? Liseler ne zaman açılacak, uzaktan mı olacak?

Koronavirüs salgını nedeniyle liseler de geçtiğimiz bahar dönemini uzaktan eğitim ile tamamladı. Birinci sınıfların okula başlamasının ardında gözler, liseler için alınacak olan karara çevrildi. Liselerde yüz yüze eğitim sorularına Bakan Selçuk'tan açıklama geldi.

9. sınıflar okula gidecek mi?">
9. sınıflar okula gidecek mi?

9. sınıflar okula gidecek mi?

Bu sene okullar uzaktan eğitim ile 31 Ağustos'ta açıldı. Koronavirüs salgını nedeni ile okullarda yüz yüze eğitimin kademeli ve seyreltilmiş bir şekilde başlatılma kararı alındı. Bu planlamaya göre 21 Eylül'de ilkokul 1. sınıflar okullarda yüz yüze eğitime başlayacaklar. Peki, lise ve ortaokullar ne zaman açılacak?