• $13,3202
  • €15,0934
  • 763.731
  • 1852.52

guatr  
haberleri

guatr ile ilgili tüm haberleri ve son dakika guatr haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Guatr, tiroid hastalığı nedir, belirtileri neler? Guatr ameliyat sonrası iyileşme süreci nasıl, nelere dikkat edilmeli?">
Guatr, tiroid hastalığı nedir, belirtileri neler? Guatr ameliyat sonrası iyileşme süreci nasıl, nelere dikkat edilmeli?

Guatr, tiroid hastalığı nedir, belirtileri neler? Guatr ameliyat sonrası iyileşme süreci nasıl, nelere dikkat edilmeli?

Guatr terimi, genişlemiş bir tiroid bezini ifade eder. Guatrın boyutunu belirlemek için en doğru yöntem ultrasondur. Normalde tiroid bezinin hacmi kadınlarda 18 ml, erkeklerde 25 ml'yi geçmemelidir. Ultrason kullanarak tiroid bezinin hacmini belirlemek için, her lobun üç boyutu ölçülür ve ardından bir hesaplama yapılır. Guatr, hem bir azalma (hipotiroid) hem de işlevinde bir artış (hipertiroid) ile birlikte tiroid bezinin çeşitli hastalıklarında ortaya çıkmasına neden olur. Peki Guatr, tiroid hastalığı nedir, belirtileri neler? Zehirli Guatr ameliyat sonrası iyleşme süreci nasıl, nelere dikkat edilmeli? İşte tanısı, belirtileri ve tedavisi...

Ülkemizde birçok yerde yetişiyor! Baş ağrısı ve tümöre birebir">
Ülkemizde birçok yerde yetişiyor! Baş ağrısı ve tümöre birebir

Ülkemizde birçok yerde yetişiyor! Baş ağrısı ve tümöre birebir

Ülkemizde birçok yerde yetişen aslankuyruğu bitkisi guatr, yorgunluk, baş ağrısı, tümör ve kalp çarpıntısı gibi sorunlara şifa oluyor. Aslankuyruğu bitkisinin çayını yaparak tüketebilirsiniz.

Guatr belirtileri nelerdir? Guatr ve tiroid tedavisi nasıl olur?">
Guatr belirtileri nelerdir?  Guatr ve tiroid tedavisi nasıl olur?

Guatr belirtileri nelerdir? Guatr ve tiroid tedavisi nasıl olur?

Guatr nedir? Guatr belirtileri nelerdir? gibi soruların cevabı merak ediliyor. Boyunda bulunan tiroid bezinin herhangi bir nedenle büyümesine guatr denir. Guatrın belirtilerinin büyüklüğüne ve fonksiyon bozukluğu olup olmadığına göre değiştiğini söyleyen uzmanlar, tiroid konusunda uyarıda bulundu. Guatr ve tiroid tedavisi ile alakalı detaylı bilgileri haberimizin devamında bulabilirsiniz.

Doğal antibiyotik sinirli ot">
Doğal antibiyotik sinirli ot

Doğal antibiyotik sinirli ot

Çayı ve lapası yapılan sinirli ot, antibiyotik etkisi yapıyor. Balgam, öksürük ve akciğer astımına çare olan 'sinirli ot' guatrı da küçültüyor.