• $13,4726
  • €15,2894
  • 793.592
  • 2011.16

gölcük depremi  
haberleri

gölcük depremi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika gölcük depremi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Ece Dizdar'ın ailesini 1999 Gölcük depreminde kaybettiği ortaya çıktı">
Ece Dizdar'ın ailesini 1999 Gölcük depreminde kaybettiği ortaya çıktı

Ece Dizdar'ın ailesini 1999 Gölcük depreminde kaybettiği ortaya çıktı

Şimdilerde Eda Ece, Şevval Sam ve Berk Oktay'ın başrollerini paylaştığı Yasak Elma dizisinde Feyza karakterine hayat veren Ece Dizdar'ın hayatıyla ilgili gerçek ortaya çıktı. Ece Dizdar'ın annesi ve babasını 1999 Gölcük depreminde kaybettiği öğrenildi.

1999 depreminin simge ismi 'Erkan bebek' şimdilerde üniversiteye hazırlanıyor">
1999 depreminin simge ismi 'Erkan bebek' şimdilerde üniversiteye hazırlanıyor

1999 depreminin simge ismi "Erkan bebek" şimdilerde üniversiteye hazırlanıyor

Marmara Depremi'nde gazetelerin ilk sayfasını dolduran fotoğrafıyla hafızalara kazınan "Erkan bebek" üniversite okuyacak yaşa geldi. Dönemin ABD Başkanı Bill Clinton'ın burnunu sıktığı kare henüz hafızalarda tazeyken Erkan Işık, YKS sonrası tercih yapmaya hazırlanıyor.

22 yıl sonra ilginç itiraf: Gölcük depremi en az 7.6'ydı">
22 yıl sonra ilginç itiraf: Gölcük depremi en az 7.6'ydı

22 yıl sonra ilginç itiraf: Gölcük depremi en az 7.6'ydı

17 Ağustos'un 22. yılında korkutan açıklama! "İstanbul depreminde son çeyreğe girdik" Asrın felaketi olarak tanımlanan Gölcük depreminin 22. yıldönümünde Prof. Mehmet Fatih Altan şöyle uyardı: “1999 depreminden sonra 30 yıl içinde İstanbul'da büyük deprem olasılığı yüzde 64'tü. Yani 8 yıl kaldı.” Ayrıca Jeofizik uzmanı Oğuz Gündoğdu, 17 Ağustos depreminin yıldönümünde ilginç bir detayı paylaştı ve "ABD Jeoloji Araştırmaları Kurumu 7.8 açıklamıştı... Araziye giden Kandilli ekibi fayın boyunu 90 km olarak bildirdi, Ahmet Mete Işıkara da ‘7.4 iyidir' deyip öyle açıkladı. Normalde 7.6'dan aşağı değildi." dedi.

Yürek burktu... Kenen Sofuoğlu 1999 Gölcük depreminde yaşadıklarını yıllar sonra anlattı: İlk defa cansız bedenlere orada şahit olmuştum">
Yürek burktu... Kenen Sofuoğlu 1999 Gölcük depreminde yaşadıklarını yıllar sonra anlattı: İlk defa cansız bedenlere orada şahit olmuştum

Yürek burktu... Kenen Sofuoğlu 1999 Gölcük depreminde yaşadıklarını yıllar sonra anlattı: İlk defa cansız bedenlere orada şahit olmuştum

AK Parti Sakarya Milletvekili ve Türkiye Motosiklet Federasyonu Milli Takımlar Kaptanı Kenan Sofuoğlu, Youtube'da yayınlanan sunuculuğunu Armağan Çağlayan'ın üstlendiği 'Dur Bi Dinle' adlı programına konuk oldu. Birbirinden çarpıcı açıklamalarda bulunan Sofuoğlu, Marmara Depremi'nde yaşadıklarını ve abilerini kaybettiği zamanları anlattı. Sofuoğlu, 'Rahmetli babamla yarım saat, kırk beş dakika uğraşıp abilerimle beraber babamı çıkartmıştık. Hayatımda ilk defa cansız bedenlere orada şahit olmuştum, inanamamıştım. Apartmanda yaklaşık 13 kişi vefat etmişti. Bizim en üst katta olmamızdan ötürü ailemizin tamamı sağ çıkmıştı. Ama bizim kayıplar da depremden birkaç sene sonra başladı.' ifadelerini kullandı.

Depremden yıllar sonra böyle görüntülendi">
Depremden yıllar sonra böyle görüntülendi

Depremden yıllar sonra böyle görüntülendi

17 Ağustos 1999'da saat 03.02'de merkez üssü Kocaeli'nin Gölcük ilçesi olan ve yaklaşık 45 saniye süren 7.4 büyüklüğündeki depremin üzerinden 21 yıl geçti. Kocaeli, İstanbul, Düzce, Sakarya ve Yalova'da can ve mal kaybına neden olan depremde resmi verilere göre 17 bin 840 kişi hayatını kaybetti. On binlerce kişinin yaralandığı Marmara Depremi'nin ardından yıkılan kimi binaların yerine yeni yerleşim birimleri yapılırken, kimileri ise boş olarak günümüze kadar geldi. AA foto muhabirleri depremde hasar gören yerlerin 21 yıl sonraki hallerini havadan görüntüledi. Fotoğrafta Kocaeli'nin Gölcük ilçesine bağlı Yemimahallenin eski ve yeni hali görülüyor.

17 Ağustos'un yıldönümünde korkutan tahmin: 500 bin bina ve 200 bin kişi">
17 Ağustos'un yıldönümünde korkutan tahmin: 500 bin bina ve 200 bin kişi

17 Ağustos'un yıldönümünde korkutan tahmin: 500 bin bina ve 200 bin kişi

‘Asrın felaketi' olarak adlandırılan 17 Ağustos depreminin 21'inci yılında uzmanlar, beklenen ‘Büyük Marmara Depremi'yle ilgili uyarıda bulundu: “7.5 büyüklüğündeki depremde 200 bin insanımızı kaybedebiliriz.”

17 Ağustos 1999 depreminde kaç kişi öldü?">
17 Ağustos 1999 depreminde kaç kişi öldü?

17 Ağustos 1999 depreminde kaç kişi öldü?

17 Ağustos 1999 depremi kaç saniye sürdü? sorusu yoğun bir şekilde aratılmaya başladı. 24 Ocak Cuma akşamı gerçekleşen Elazığ’daki 6.8 şiddetindeki deprem sonrası tüm Türkiye ayağa kalktı. Birçok çevre ilden hissedilen deprem sonrası birçok bina çöktü, bazı vatandaşlarımız yaralandı ve hayatını kaybetti. Deprem sonrası “17 Ağustos depremi kaç şiddetindeydi, kaç kişi öldü?” sorusu merak edilmeye başladı. İşte 17 Ağustos 1999 depremi ile ilgili merak edilenler…