• $8,622
  • €10,1221
  • 492.03
  • 1385.61

duygusal açlık  
haberleri

duygusal açlık ile ilgili tüm haberleri ve son dakika duygusal açlık haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Yemek yeme isteğine dur diyememenin sebebi 'Bulimia' olabilir">
Yemek yeme isteğine dur diyememenin sebebi 'Bulimia' olabilir

Yemek yeme isteğine dur diyememenin sebebi "Bulimia" olabilir

Son günlerde kilo almanın en önemli sebeplerinden biri duygusal açlık. Fiziksel açlık beklerken duygusal açlığa karşı birçok kişi dayanıksızdır. Bunun altında yatan sebebin ‘bulimia' (kişinin düzenli olarak yemek yemeye karşı kontrolünü yitirdiğini hissettiği çok fazla miktarda yiyecek yediği bir yeme bozukluğu) olabileceğini belirten Psikolog Derya Yalçınkaya, duygusal açlıkla fiziksel açlık arasındaki farkları anlattı.

Duygusal yeme bozukluğuna yakalanmış olabilirsiniz">
Duygusal yeme bozukluğuna yakalanmış olabilirsiniz

Duygusal yeme bozukluğuna yakalanmış olabilirsiniz

Kişinin kendini iyi hissetmediği durumlarda aniden bir şeyler yeme içme ihtiyacı duymanın sebebini hiç düşündünüz mü? Stres, üzüntü, mutluluk ya da gerginlik... Arada kalınan birçok konuda kendinizi mutfağa atıyorsanız bu durum bir soruna işaret olabilir.

Karantinada duygusal açlığa yenilmeyin">
Karantinada duygusal açlığa yenilmeyin

Karantinada duygusal açlığa yenilmeyin

Salgın döneminde sosyalleşmemek ve evde izole şekilde yaşamak ‘duygusal açlık' sorununu gündeme getirdi. Ağzınıza lokma atmadan önce ‘gerçekten aç olup olmadığınızı' kendinize sorun.

Can sıkıntısından yeme isteği duygusal açlık krizi olabilir!">
Can sıkıntısından yeme isteği duygusal açlık krizi olabilir!

Can sıkıntısından yeme isteği duygusal açlık krizi olabilir!

Covid-19 salgınında evde daha fazla zaman geçirmek herkesin yemek yeme alışkanlığını değiştirdi. Duygusal açlık krizlerine dikkat çeken uzmanlar, bu krizlerde yiyerek rahatlama hissetmek, anlık mutluluğa ve tatmin duygusuna teslim olmanın bir çözüm olmadığını söyledi. İşte duygusal açlık krizi ve kilo alma sorunu ile baş etme yöntemleri...

#EvdeKal'da neden çok yiyoruz?">
#EvdeKal'da neden çok yiyoruz?

#EvdeKal'da neden çok yiyoruz?

Evlere kapandığımız şu günlerde herkes iştahının açıldığını söyleyerek bunun nedenini merak ediyor. Uzmanlar, yeme isteğindeki artışın bilimsel açıklamasını yaptı.