• $12,4858
  • €14,0669
  • 715.483
  • 1776.41

dgs yerleştirme 2020  
haberleri

dgs yerleştirme 2020 ile ilgili tüm haberleri ve son dakika dgs yerleştirme 2020 haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Gözler DGS ek tercihlerde">
Gözler DGS ek tercihlerde

Gözler DGS ek tercihlerde

DGS ek tercih kılavuzu binlerce aday tarafından bekleniyor. Önlisans mezunlarının katıldığı DGS sınavı ile ilk yerleştirme sonuçlarına göre bir üniversiteyi kazanamayan adaylar, ek tercihlerini yapacaklar. Adaylar ek tercih kontenjanlarının açıklanmasını ve kılavuzun yayınlanmasını bekliyor. DGS ilk kayıt işlemleri 15 Ekim'de sona erdi. Kayıt işlemlerinin üzerinden 15 gün geçmesi üzerine gözler ÖSYM'ye çevrildi..

DGS ek tercih bekleniyor!">
DGS ek tercih bekleniyor!

DGS ek tercih bekleniyor!

DGS ilk yerleştirme işlemleri geçtiğimiz haftalarda tamamlanmış ve kayıt süreci ise 15 Ekim'de sona ermişti. DGS yerleştirme sonuçlarına göre herhangi bir üniversite programına yerleşmemiş olan adaylar, ek tercih ile ikinci şanslarını deneyecekler. DGS ek tercih kılavuzu 2020 ÖSYM tarafından yayınlanacak. Peki, DGS ek tercih tarihleri belli oldu mu?

2020 DGS kayıt tarihleri belli oldu mu? DGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? ">
2020 DGS kayıt tarihleri belli oldu mu? DGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

2020 DGS kayıt tarihleri belli oldu mu? DGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

İki yıllık öğrenimlerini dörde tamamlamak isteyen binlerce aday, ÖSYM tarafından 9 Ağustos'ta gerçekleştirilen DGS sınavına girdiler. DGS sonuçları ise 7 Eylül'de adayların erişimine açıldı. Adaylar bugün itibari ile tercihlerini gerçekleştirebilecekler. Peki, DGS tercih sonuçları ne zaman açıklanır?

DGS yerleştirmeleri nasıl yapılacak? DGS yerleştirme sonuçları 2020 ne zaman açıklanacak? ">
DGS yerleştirmeleri nasıl yapılacak? DGS yerleştirme sonuçları 2020 ne zaman açıklanacak?

DGS yerleştirmeleri nasıl yapılacak? DGS yerleştirme sonuçları 2020 ne zaman açıklanacak?

Eğitimine dört yıllık bir bölümde devam etmek isteyen öğrenciler yarın DGS'ye girecekler. 09 Ağustos 2020 tarihinde uygulanacak olan 2020-DGS için adaylar, saat 10.00'dan sonra sınav binalarına alınmayacaklar. DGS'nin tamamlanmasının ardından tercihler ve yerleştirmeler başlayacak. Peki, DGS yerleştirmeleri nasıl yapılacak? DGS yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak?