• $8,6262
  • €10,1171
  • 493.12
  • 1385.61

cevizin faydaları  
haberleri

cevizin faydaları ile ilgili tüm haberleri ve son dakika cevizin faydaları haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Ceviz kürünün inanılmaz etkisi! Kilo verdiriyor">
Ceviz kürünün inanılmaz etkisi! Kilo verdiriyor

Ceviz kürünün inanılmaz etkisi! Kilo verdiriyor

Ceviz doğal yağ asitleri bakımından zengin ve oldukça faydalı bir besin. Beyin sağlığına iyi gelen cevizin faydaları saymakla bitmiyor. Peki ceviz suyu nasıl hazırlanır? Ceviz suyunun faydaları nelerdir?

Mucizevi saç maskesi! Ceviz kabuğu kürü">
Mucizevi saç maskesi! Ceviz kabuğu kürü

Mucizevi saç maskesi! Ceviz kabuğu kürü

Ceviz içi, doğal yağ asitleri ve zengin protein içeriği sayesinde özellikle beyin gelişimi için şifa deposu bir besin. Ancak son yapılan araştırmalara göre cevizin içi kadar dış kabuğunun da faydaları var. Peki, ceviz kabuğunun saça faydaları neler? Ceviz kabuğu kürü nasıl yapılır?

Ceviz uykusuzluğa çare oluyor!">
Ceviz uykusuzluğa çare oluyor!

Ceviz uykusuzluğa çare oluyor!

Ceviz her açıdan bir şifa deposudur. Düzenli tüketildiğinde inanılmaz değişimleri de beraberinde getirir. Günümüzde en çok şikayet edilen uykusuzluğa da cevizin iyi geldiği söylenmektedir. Yapılan araştırmalar sonunda uykusuzluğa iyi gelen bir besin maddesi daha olduğu gözlemlenmiştir.

Ceviz suyunun inanılmaz faydası">
Ceviz suyunun inanılmaz faydası

Ceviz suyunun inanılmaz faydası

Herkesin mutlaka tüketmesi gereken besinlerden biri olan cevizin suyu kendisinden de faydalı çıktı. Bir bardak suyun içine bir tam ceviz koyup bir gece bekleterek elde edilen ceviz suyunu düzenli tüketirseniz bakın vücudunuzda nelere fayda sağlıyor.

Cevizin suyu da faydalı">
Cevizin suyu da faydalı

Cevizin suyu da faydalı

Bir bardak suyun içine bir tam ceviz koyup bir gece bekleterek ceviz suyu elde etmeniz mümkün.

Her gün ceviz tüketmenin faydaları neler?">
Her gün ceviz tüketmenin faydaları neler?

Her gün ceviz tüketmenin faydaları neler?

Günde 30 gram ceviz tüketmek huzur veriyor

Saç kepeğinden kilo vermeye kadar mucizevi şifa: Hindistan cevizi yağı">
Saç kepeğinden kilo vermeye kadar mucizevi şifa: Hindistan cevizi yağı

Saç kepeğinden kilo vermeye kadar mucizevi şifa: Hindistan cevizi yağı

Hindistan cevizi kalsiyum ve demir bakımından oldukça zengin bir meyvedir. Bu meyvenin sadece kendisi değil yağı da çok kıymetli. Peki, Hindistan cevizi yağı neye iyi geliyor? Hindistan cevizi yağının faydaları nelerdir? İşte merak edilen tüm detaylar...

Kahveyle Hindistan cevizinin muhteşem etkisi Hindistan cevizi faydaları">
Kahveyle Hindistan cevizinin muhteşem etkisi  Hindistan cevizi faydaları

Kahveyle Hindistan cevizinin muhteşem etkisi Hindistan cevizi faydaları

Hindistan cevizi ve kahvenin faydaları merak ediliyor. Peki, bu ikiliyi yan yana hiç düşündünüz mü? Kahvenizin içine bir kaşık Hindistan cevizi yağı koyduğunuzda etkisine çok şaşıracaksınız. Metabolizmayı hızlandıran, kanser hücrelerinin çoğalmasını önleyen bu besinin sindirim sisteminden beyin sağlığına kadar birçok olumlu etkisi bulunuyor.

Kadınlarda yaşlılığı geciktiriyor! Cevizin kadın sağlığına faydaları nelerdir?">
Kadınlarda yaşlılığı geciktiriyor!  Cevizin kadın sağlığına faydaları nelerdir?

Kadınlarda yaşlılığı geciktiriyor! Cevizin kadın sağlığına faydaları nelerdir?

Bazı besinler kadın sağlığına iyi geliyor. Bunlardan biri de ceviz. Cevizin günlük tüketilmesinin kalp sağlığı, kanser, ruhsal hastalıklar, diyabet gibi pek çok hastalığa karşı koruyucu olduğunu belirten uzmanlar, üreme sağlığına olumlu katkısı ve yaşlanma engelleyici etkilerinin de olabileceğini belirtti. Yapılan bilimsel çalışmalara göre kadınlarda gün içinde 1 avuç ceviz tüketmek yaşlanmaya karşı yardımcı oluyor. İşte, içeriği ile zengin olan cevizin faydaları...

Cevizin az bilinen mucizevi faydaları">
Cevizin az bilinen mucizevi faydaları

Cevizin az bilinen mucizevi faydaları

Ceviz günlük hayatta sevilerek tüketilen müthiş bir yemiş türüdür. Sağlığa olan faydalarıyla bilinen ceviz hem vitamin hem de mineral deposu olarak bilinir. Kanseri önleyici bir etkiye sahip olan cevizin daha birçok hastalığa karşı koruyucu bir kalkan görevi görür. Peki yüksek besinli bir gıda olan cevizin faydaları nelerdir? Ceviz hangi hastalıklara iyi gelir? İşte cevizin faydaları...

Cevizin kendi kadar suyu da yararlı">
Cevizin kendi kadar suyu da yararlı

Cevizin kendi kadar suyu da yararlı

Hem ara öğün olarak, hem de tatlılarda, salatalarda lezzetli ve faydalı bir alternatif olarak kullanılabilen cevizi, ceviz suyu olarak da tüketmek de oldukça faydalı.