• $13,6466
  • €15,2536
  • 792.724
  • 1995.84

ALES kalem silgi  
haberleri

ALES kalem silgi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika ALES kalem silgi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz.

ALES sınavına girerken kalem, silgi ve maske verilecek mi? ALES'in geçerli olması nelere bağlıdır?">
ALES sınavına girerken kalem, silgi ve maske verilecek mi? ALES'in geçerli olması nelere bağlıdır?

ALES sınavına girerken kalem, silgi ve maske verilecek mi? ALES'in geçerli olması nelere bağlıdır?

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı için heyecanlı bekleyiş sona erdi. Sınav, 81 il merkezi ile Lefkoşa (sadece ALES/1 Sınavı) ve Kırgızistan-Bişkek'te (sadece ALES/1 Sınavı) yapılacak. Bişkek'te sınav Türkiye saati ile 10.15'te başlayacak. Peki, ALES sınavına girerken kalem, silgi ve maske verilecek mi? ALES'in geçerli olması nelere bağlıdır? İşte tüm merak edilenler...

ALES sınavında kalem, silgi ve maske veriliyor mu? ALES'e girerken neler yasak? ">
ALES sınavında  kalem, silgi ve maske veriliyor mu? ALES'e girerken neler yasak?

ALES sınavında kalem, silgi ve maske veriliyor mu? ALES'e girerken neler yasak?

ALES sınavında yasak olan eşyalar belirlendi. ÖSYM başvuru kılavuzunda detayları yayınladı. Yarın 88 sınav merkezinde düzenlenecek olan sınav saat 10:15'te başlayacak. Adayların sınav başlamadan önce gerekli belgeleri yanlarında bulundurmaları gerekiyor. Peki, ALES sınavında neler yasak? ALES'te kalem, silgi ve maske verilecek mi?

ALES'te kalem veriliyor mu?">
ALES'te kalem veriliyor mu?

ALES'te kalem veriliyor mu?

2020-ALES/1 sınavı için geri sayım sona eriyor. Adaylar sınav ile ilgili son hazırlıklarını tamamlıyorlar. Sınav, 16 Ağustos Pazar günü saat 10:15'te başlayacak. Sınav binalarına giriş işlemleri için adayların bir saat öncesinde bina önünde olmaları gerekiyor. Adaylar sınava neleri götürmenin yasak olduğunu araştırıyor.