HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 5,3363
  • 6,0767
  • 209.534
  • 93.616
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Türkiye'nin ilk offshore rüzgar santrali için başvurular 23 Ekim 2018'e kadar alınacak

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın, 1,200 megavatlık Türkiye'nin ilk offshore rüzgar santrali için başvurular 23 Ekim 2018'e kadar alınacak.

x

Enerji Bakanı Berat Albayrak, Türkiye'nin ilk, dünyanın da en büyük deniz üstü rüzgâr santrali ihalesi için hazırlıkların tamamlandığını belirterek "Ekimde yapılacak" dedi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Türkiye'de inşa edilecek dünyanın en büyük deniz üstü rüzgâr enerjisi santrali ihalesinin ekimde yapılacağını belirterek, "4 aylık bir hazırlık süreci veriyoruz" dedi.
Tuzla İş İnsanları ve Sivil Toplum Kuruluşları İstişare Toplantısı'nda konuşan Albayrak, AK Parti iktidarlarında ekonominin dört kattan fazla büyüdüğünü ve Türkiye'nin bölgesindeki en önemli cazibe merkezlerinden biri haline geldiğini anlattı. Albayrak, Türkiye'nin son 5 yıldır, içeride ve dışarıdaki terör örgütleri ile onlara destek veren küresel güçler tarafından organize edilen operasyonlarla karşı karşıya olduğunu kaydetti.

HEDEFLERİ ÜLKEYİ YIKMAK
Rekor büyümeye rağmen, kredi derecelendirme kuruluşlarının seçim öncesinde not düşürdüğüne işaret eden Albayrak, "Tüm bu saldırılarda ve girişimlerde yer alanlar, hiçbir ortak zemini olmamasına rağmen, tek bir noktada buluşuyor. O da Türkiye'yi yıkmak. Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ı yıkmak, itibarsızlaştırmak" diye konuştu. Albayrak, muhalefetin tek önemli motivasyonunun ülkenin birlik ve beraberliğine yönelik ektikleri nefret tohumu olduğunu belirtti. Albayrak, şöyle konuştu: "Beş benzemezi bir araya getiren bu akıl ve plan emin olun bu topraklarda yazılmadı. 'Herkese 3-5 bin dağıtacağız' diyorlar. Sonra herhalde dükkânları kapatacağız. Biliyorsunuz, 90'larda da öyle oldu, 2001'de ekonomik kriz yaşadık. Birilerinin ekonomi diye bir derdi yok."

DÜNYANIN EN BÜYÜĞÜ OLACAK
Türkiye'nin ilk, dünyanın da en büyük deniz üstü (offshore) rüzgâr enerjisi santrali ihalesi için hazırlıkların tamamlandığını söyleyen Albayrak, şöyle devam etti: "Bu yeni santral bin 200 megavat kapasitede, dünyanın en büyüğü olacak. En ileri teknolojiyle yapılacak. Asgari yüzde 60 yerlilik şartıyla türbinler üretilecek. Bir türbin 8 bin parçadan oluşuyor. Sanayimiz işin içinde olacak."

(Sabah)

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Baruthane Millet Bahçesi´nin tanıtım filmini yayımladı.

Baruthane Millet Bahçesi tanıtım filmi yayımlandı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Hisse senedi ile tahvil-bono piyasasına son 10 ayın en güçlü yabancı girişi gerçekleşti

Işın Karaca ihaneti anlattı kocası İrem Derici'yle aşk yaşamış

En Çok Okunanlar