İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 4.729
  • 5.491
  • 194.43
  • 93043
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Türkiye'nin ilk 'helal turizm' belgesi Alanya'ya gitti

Dünya Helal Birliği'nin Türkiye'deki ilk 'helal turizm' belgesini Alanya'da hizmet veren Adenya Otel aldı.

x

Helal gıdadan sonra artık otellere de 'helal' belgesi gelmeye başladı. Türkiye'nin ilk 'helal otel'i ise Alanya'daki Adenya Otel oldu. Türkiye’de Dünya Helal Birliği’nden otel bazında ilk helal turizm hizmet belgesini Antalya’nın Alanya ilçesinde bulunan Adenya Otel aldı. Bir yıl önce Dünya Helal Birliği’ne helal hizmet belgesi için başvuran otele Dünya Helal Birliği Başkanı Ahmet Gelir belgeyi verdi. 

'GÖZÜNE YANLIŞ BİR ŞEY İLİŞMEYECEK...'

Gelir, kriterlerin en önemlisinin İslam inancına uygunluk olduğunu söyledi. Otele gelen kişilerin tercihini yapıp geldiğini kaydeden Gelir, “Buraya gelenin eline kulağına, diline yani İslam’ın uygun görmediği bir şeye bulaşmamalı. Kendi evinde nasılsa bunu hissetmeli. Rahat olmalı, yediklerinden emin olmalı. Gözüne yanlış bir şey ilişmeyeceğinden emin olmalı" dedi. 

'DİĞER OTELLERİN DE YOLUNU AÇACAK'

Belgeyi alan Adenya Otelin Yönetim Kurulu Başkanı İlknur Tataroğlu Sarıdağ, Türkiye’de bir ilk olarak öncü olduklarını dile getirdi. Sarıdağ, Türkiye’den örnek olan bu ilk belgenin diğer otellerin önünü açacağına inandığını dile getirdi. Türkiye’de ilk helal hizmet belgesi alan otel, 7 hilali otelin girişine taktı. 5 yıldızlı olan otele dünyanın birçok ülkesinden turist geliyor. Yaklaşık bin kişilik olan otelde yaklaşık 300 kişi istihdam ediliyor. Otelde tüm kompleksler kadın-erkek olarak ayrılıyor. 

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri
Muharrem İnce´nın seçim şarkısının Yunan halk türküsü olduğu ortaya çıktı

Muharrem İnce´nın seçim şarkısının Yunan halk türküsü olduğu ortaya çıktı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

En Çok Okunanlar