• $ 5,8321
  • € 6,5315
  • 252.32
  • 94.218
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Teknoloji girişimlerine 100 bin TL yatırılacak

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Bayraktar teknoloji girişimlerine 100 bin TL’ye kadar yatırım imkanı sunulacağını söyledi. 

Bülent ŞANLIKAN

Teknoloji girişimcilerine yeni olanaklar ve hedefler getirmeyi amaçlayan ‘T3 Girişim Merkezi Projesi’nin detayları Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Bayraktar’ın katılımıyla düzenlenen toplantıda anlatıldı. T3 Girişim Merkezi, ilk kez geçtiğimiz yıl başlatılan programın 2019 yılı başvurularının açıldığını duyurdu. Vakıf, bu yıl kapsamı genişletilen programla seçilen teknoloji girişimlerine danışmanlık, ücretsiz ofis, teknik uzmanlık destekleriyle birlikte 100 bin TL’ye kadar yatırım imkanı sunacak. 

YENİ BAYKAR’LAR DOĞACAK 

Türkiye’nin 2023 vizyonuna ilişkin hedeflerine değinen Bayraktar, bu tarihe kadar 1001 teknoloji takımı ve 1001 teknoloji girişimini desteklemeyi hedeflediklerini söyledi. Bayraktar, “Amacımız Baykar gibi girişimlerin artması” dedi. 

ÖNCELİK YAPAY ZEKADA

Baykar kurulduğunda 7 kişilik bir ekipten oluştuğuna dikkat çeken Bayraktar, şunları kaydetti:  “Bu sayı şu an 500 kişiye ulaştı. İHA ve SİHA konusunda belli bir ilerleme kaydettik. Ancak bu başarının her alana yayılması gerekiyor.” Bayraktar’ın bahsettiği program kapsamında, otonom teknolojiler, yapay zeka ve makine öğrenmesi, eğitim teknolojileri, akıllı ağlar, nesnelerin interneti alanında çalışmaları bulunan teknoloji girişimlerine öncelik verilecek.

Başvuru süresi 21 Aralık’a kadar

Girişim destek programına başvurular, 21 Aralık’a kadar devam edecek. Take Off İstanbul Uluslararası Girişim Zirvesi sonrasında, ücretsiz ofis desteği sunulan 11 yabancı girişim Türkiye’ye yerleşecek. Zirveyi kazanan Türk girişimler ise Star Camp işbirliğiyle San Francisco’da bir hafta eğitim alacak. Program kapsamında, katma değerli ürün ve hizmet geliştiren bütün teknoloji girişimlerinin başvuruları kabul edilecek.

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

<p>Mısır´ın demokratik yöntemlerle seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi (67) mahkeme salonunda

Muhammed Mursi Mahkeme Salonunda Şehit Oldu

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

'Mursi ölmedi yavaş yavaş öldürüldü'

İstanbul Havalimanı'nda pasaporttan 18 saniyede geçiş hazırlığı