İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 4.065
  • 4.9943
  • 174.96
  • 110.932
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Taşeronda kadro başvurusu basladı, son gün 11 Ocak  

Kadroya geçme şartlarını karşılayan taşeron işçiler için başvurular, bugün başladı, 11 Ocak’ta sona erecek. Yapılacak sınavda en az 50 puan almak şartı aranacak. İşte işçilerin başvuru için yapması gerekenler... 

x

Kadroya geçme şartlarını karşılayan taşeron işçiler için başvurular, bugün başlayıp 11 Ocak’ta zorunlu olarak sona erecek. Başvurunun ardından süreç, ‘tespit komisyonu incelemesi ve hak sahiplerinin ilanı’, ‘ilana itirazlar’, ‘itirazların incelenmesi ve kesin listenin ilanı’, ‘sınavın gerçekleştirilmesi’, ‘sınav kuruluna itiraz’, ‘itiraz incelemesi ve kesin listenin ilanı’ şeklinde devam edecek. Resmi Gazete’de yayımlanan yönetmeliğe göre, 4 Aralık tarihi itibarıyla çalışanlar hak sahibi olabiliyor.

İLK ÖNCE YAZILI BEYAN GEREKİYOR

Devlet Memurları Kanunu’nda memur olmak şartlarını karşılaması istenen çalışanların, emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaya hak kazanmamış olması, çalıştırılmalarına ilişkin olarak idarelere açtıkları davalardan ve/veya icra takiplerinden feragat edeceğine dair idareye yazılı beyanda bulunması, bir hak ve alacak talebinde bulunmayacağını ve bu haklarından feragat ettiğine dair yazılı bir sulh sözleşmesi yapmayı kabul ettiğini idareye yazılı olarak beyan etmesi gerekecek.

2 NİSAN’DA KADRODALAR 

Başvuruların ardından, Tespit Komisyonu incelemesi ve hak sahiplerinin ilanının 12 Ocak-20 Şubat, ilana itirazların 21-23 Şubat, itirazların incelenmesi ve kesin listenin ilanının 24 Şubat-2 Mart, sınavın gerçekleştirilmesinin 3-22 Mart, sınav kuruluna itirazın 23-26 Mart, itiraz incelemesi ve kesin listenin ilanının ise 27-31 Mart’ta yapılması yönündeki tavsiye niteliğindeki takvim işletilecek. Ardından, 2 Nisan geçmeden topluca işçi kadrolarına geçirilecekler. 

Sınavdan en az 50 puan almak şart 

Sınavların yeri, günü ve saatine ilişkin bilgiler ilgili idarenin internet sayfasında ilan edilecek. Yazılı sınav, sınav kurulu tarafından 100 puan üzerinden değerlendirilip, tutanağa geçirilecek. Sınavda başarılı sayılmak için en az 50 puan şartı aranacak.

Sorular yapılan işle ilgili

SINAVDA başarılı ve başarısız olanlar sınav kurulu tarafından kurumun resmi internet adresinde ilan edilecek. İlan tebligat yerine geçecek, ilgililere ayrıca tebligat yapılmayacak. Sınavlarda sorulacak sorular, çalışanların iştigal ettikleri görevlerle ilgili konularda, yürütmekle yükümlü oldukları vazifelerdeki yetkinliklerini ölçmeye yönelik ve eğitim düzeylerine uygun olarak sınav kurulu tarafından hazırlanacak. 

Yanıltıcı belge sunana yapılan  ödemeler geri alınır 

Karar göre, tüm aşamaları geçtikten sonra sürekli işçi kadrosuna geçirilenlerin istihdam süresi hiçbir şekilde emeklilik, yaşlılık ve malullük aylığını kazanma tarihini geçemeyecek.

DİLEKÇE EKLEYEREK

Sürekli işçi kadrosuna geçirilenlerden şartları taşımadığı tespit edilenlerin herhangi bir tazminat ödenmeksizin istihdamına son verilecek. Yanıltıcı bilgi ve belge sunmak suretiyle bu madde hükümlerinden yararlandığı tespit edilenlere istihdam süresince yapılan ödemeler genel hükümlere göre tahsil edilecek. Başvuru kapsamındaki 10 günlük sürede çalıştıkları işyerinin personel çalıştırılmasına dayalı hizmet alım sözleşmesinin yapıldığı birimine ilgili formu eksiksiz doldurup, dilekçe de ekleyerek yapacak. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: Fransa beton veriyor, stratejik ortak ABD 5000 TIR silah veriyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Operasyonlarla terörü birçok yerinden kırdık'

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Afrin operasyonuyla Türkiye’nin 6 kazanımı

Kanal D 3 dizinin fişini çekti! Hangileri final yapıyor?