• $ 5,3216
  • € 6,0385
  • 226.672
  • 102.494
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Satışlarını % 52 artıran Nef 2 milyar TL ciroya ulaşacak

Nef, 6 ayda satışlarını yüzde 50 artırdı. “18 Temmuz itibarıyla ciromuz 1.1 milyarı aştı” diyen Erden Timur, 2017’de 1.5 milyar TL olan cirolarını 2018 sonunda 2 milyarın üzerine çıkaracaklarını söyledi.

x

Şenay BÜYÜKKÖŞDERE

Nef, geçen yıl 1.5 milyar TL olarak gerçekleşen 2017 yılı cirosunu bu yıl sonu itibariyla 2 milyar TL’ye çıkarmayı hedefliyor. Nef Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur, “Nef olarak satışlarımızı geçen yılın ilk 6 ayına göre yüzde 50’nin üzerinde artırdık. 1 Ocak - 18 Temmuz arasındaki dönemde ise 1,1 milyar TL’lik ciroyu aştık. Bu başarı, gayrimenkul sektöründe bir ilk olan ve JCR tarafından bize verilen A+ kredi notunun da en büyük dayanağı. Hedefimiz bu yıl ciroda 2 milyar TL’nin üzerine çıkmak” dedi. Son 3 yılda 14 proje ve 4.500’ün üzerinde konut teslimi gerçekleştirdiklerini hatırlatan Timur, her dönem bilançolarında minimum 200 milyon TL’nin üzerinde net nakit durduğunu ifade etti. 

STOK 50 KONUTU GEÇMEZ

Gayrimenkuldeki ‘stok’ eleştirilerine de yanıt veren Erden Timur, “Sektörde konut envanterine yönelik kapsamlı bir analiz yok. Hangi bölgelerde ne kadarlık bir ihtiyaç olduğunun tespiti ve ruhsatın da buna göre verilmesi şart. Biz Nef olarak proje ortaya çıkmadan önce, derinlemesine bölgesel analizler yapıyoruz. Bugüne kadar Nef 10 binin üzerinde konut teslim etti. Ama bitmiş ve şu an portföyde kalan konut sayısı 50’yi geçmez. Bu da kolay kolay görülemeyecek bir rakam” dedi.

LÜKSE ‘RESERVE’LE ADIM ATTI

Tüm dünyada giderek yükselen lüks yaşam trendine Nef de Nef Reserve projeleriyle adım attı. Nef Yalıkavak, Nef Gölköy ve Nef Kandilli’yi; Nef Reserve bakış açısı ile geliştirdiklerini söyleyen Timur, “Amaç Reserve projelerimizde lüksü ulaşılabilir kılıp, Nef müşterilerine sunmak” dedi. Üç tarafı denizle çevrili 116 dönümlük bir yarımadada yer alan Nef Yalıkavak’ın 398 adet villa ve rezidanstan oluştuğunu hatırlatan Timur, “Lansmana çıkmadan projenin yüzde 60’ını sattık. Nef Yalıkavak’ta dünyanın en lüks resort otel zincirlerinden Banyan Tree yer alacak. Banyan Tree, böylece Avrupa’daki ilk otelini de Türkiye’de açmış olacak” dedi.

Tek bir ağaç kesilmedi

Nef Reserve’in ikinci projesi ise Gölköy’de hayata geçiyor. Denize sıfır 50 bin metrekarelik arazide 38 villadan oluşacak projenin işletmesini yine Banyan Tree üstleniyor. Timur, Nef Gölköy’ün hiçbir ağaç kesilmeden şekillenen örnek proje olacağını kaydederken şöyle devam etti: “Nef Gölköy ile bir gayrimenkul projesinin nasıl doğa dostu olabileceğini gösteriyoruz.”

Murat Kurum sektör için şans

Yeni kabineyle ilgili değerlendirmelerde de bulunan Erden Timur, sMurat Kurum’un Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na getirilmesine ilişkin, “Böyle deneyimli birinin Çevre ve Şehircilik Bakanı olması sektörünün geleceği açısında şans” dedi.

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinde saat 21.23’te meydana gelen 5.0 şiddetindeki deprem anları güvenlik

Çanakkale´deki deprem anları kamerada

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Rusya'dan 'Poseidon' paylaşımı

Diyarbakır'ın 400 yıllık konakları yaşamla buluştu

Maksat Yarışmak Olsun - 15 Şubat 2019

Ataman ile Devr-i Alem - San Miguel - Meksika - 31 Aralık 2018

Diyet Günlüğü - 15 Şubat 2019