İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 4.0464
  • 4.9958
  • 175.06
  • 112.122
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Memur ve emekli 2018 Ocak ayı maaş hesaplama tablosu

2017 yılı geride kalırken; zam konusu işçisi, emeklisi, çalışanı kısaca herkes tarafından merak içerisinde bekleniyor. Asgari ücret zammının Cuma günü açıklanacağı günlerde enflasyona göre şekillenen zam oranı memurlar ve memur emeklileri tarafından da ilgi ile takip ediliyor.

x

2018 memur maaşı hesaplama işlemlerine buradan ulaşabilirsiniz. 2017 yılı geride kalırken 2018 memur maaşı zam oranı ve 2018 2019 memur zammı enflasyon farkı merak konusu oldu. Yeni yıl da hangi memur ne kadar zam alacak? 2018 2019 memur zammı enflasyon farkı hesaplama nasıl yapılır? 

Mühendis maaşları için tıklayınız

Başkomiser maaşları için tıklayınız

Genel Müdür maaşı için tıklayınız

Öğretmen maaşı için tıklayınız

DETAYLAR İÇİN TIKLAYIN

ASGARİ GEÇİM İNDİRİMİ AGİ NE KADAR? - TIKLA ÖĞREN 

İŞSİZLİK MAAŞ ZAMMI 2018 NE KADAR? - TIKLA ÖĞREN 

MEMUR VE EMEKLİLER ZAMLI MAAŞI NE ZAMAN ALACAK?

SSK ve Bağ-Kur emeklileri, zamlı paralarını bu ay içinde maaş ödeme günlerinde ceplerine koyacak. Devlet memurları, sözleşmeliler ve geçici personel zamlı maaşlarını ve enflasyon farkını 15 Ocak'ta alacak. Maaşlarını her ayın 1'i ile 5'i arasında alan memur emeklilerinin ise ödemeleri zamsız olarak hesaplarına yatırıldı. Yüzde 4'lük artış ve enflasyon farkıyla oluşan zam farkı, daha sonradan memur emeklilerine verilecek.

ENFLASYON ZAMMI SONRASI YENİ MAAŞLAR NE KADAR OLDU?  

Aralık ayında tüketici enflasyonu yüzde 0.69 olarak açıklanınca, memur ve emeklilerine enflasyon zammı hakkı doğdu. Memur ve memur emeklileri, Ocak ayında yüzde 1.66 enflasyon zammı alacak. SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin zamları, geçmiş 6 aylık dönemde oluşan enflasyona göre belirleniyor. Buna göre işçi emeklileri, yeni yılın ilk altı ayı için yüzde 5.66 oranında zam alacak. En düşük memur maaşı zam sonrasında 2 bin 875 liraya yükselecek. En düşük memur emekli aylığı 1977 lira olacak. En düşük SSK emekli aylığı 1569 liraya çıkacak. En düşük esnaf Bağ-Kur emekli aylığı da 1405 lira olacak.

Osmaniye´de hemzemin geçitte yük treninin çarptığı baba ve kucağındaki bebeği hayatını kaybetti.

Osmaniye´de feci kaza! Baba ve kucağındaki bebeği hayatını kaybetti

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Yerli insansız araç Asya pazarına giriyor

AK Parti, yaptırdıkları son anketi açıkladı