HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 5,6732
  • 6,5672
  • 223.474
  • 98.466
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

İstihdamda rekor: 1.257.249 kişiye iş!

Geçen yıl şubatta başlatılan ve bu yıl ikinci fazla devam eden ‘Milli İstihdam Seferberliği’ kapsamında işe yerleştirmede cumhuriyet tarihinin rekoru kırıldı. Bu kapsamda 1 milyon 257 bin 249 kişi işe yerleştirildi. Rekorun devamı bekleniyor.  

x

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde geçen yıl şubat ayında başlatılan ‘Milli İstihdam Seferberliği’ kapsamında işe yerleştirmede cumhuriyet tarihi rekoru kırıldı. Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü Bilgi İşlem Daire Başkanı Fahrettin Kaya, “Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük işe yerleştirme rakamı olarak, 1 milyon 257 bin 249 kişiyi işe yerleştirmiş olduk. Yine Cumhurbaşkanımızın himayelerinde ikinci faz olarak bu yıl özellikle bilişim ve imalat sektöründe yeni teşviklerle sahaya indik” dedi.

BU YIL DAHA İYİ OLACAK

Kaya, şöyle konuştu: “2018’in ilk üç ayına baktığımız zaman işe yerleştirme rakamları, geçen yıla göre artış gösteriyor. Bu da teşviklerin, istihdam seferberliğinin 2018’de de çok iyi geçeceğini gösteriyor. 2017’nin üzerinde bir rakamla hedefe ulaşacağız."

DOĞU’DA TEŞVİK TURU

Bu yılın da Türkiye’nin istihdam uygulamaları açısından başarılı geçeceğini dile getiren Kaya, şunları söyledi: “Bakanlığımızın kurduğu ekiple Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgelerini gezdik. Teşviklerimizi birebir ayaklarına giderek anlattık. Bu yıl bilişim ve imalat sektöründe iş başı eğitim programlarında 3 ay olan desteklerimiz 6 aya çıkarıldı." 

Tembellik etmeyin girişken olun! 

Kaya, şöyle devam etti: “Üniversite öğrencilerine şunu tavsiye ediyoruz, dışarıda acımasız bir mücadele var, herkes en iyiyi almak istiyor. Gençlere sunduğumuz çok büyük imkanlar var. Tembellik etmeyin gidin araştırın ve girişken olun.”

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri
,
Bursa´nın Mudanya ilçesinde çekicinin üzerine konmak istenen otomobil 2 metreden yere düştü. O anlar

Çekicinin Bursa´nın Mudanya ilçesinde çekicinin üzerine konmak istenen otomobil 2 metreden yere düştü. O anlar bir vatandaş tarafından saniye saniye kaydedildi. halatı koptu, düşen otomobil hasar gördü

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

WhatsApp’tan kullanıcılarına müjde

Ahtapot’un kolları Asya’yı hızla sarıyor!

En Çok Okunanlar