• $ 5,3547
  • € 6,1013
  • 222.254
  • 96.817
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Her emekliye 1000 lira ikramiye verilecek nokta!

Başbakan Yıldırım, muhalefetin iddialarına yanıt verdi: “AK Parti’nin sözü senettir. Yılda iki sefer, her emekli için 1000 lira bayram ikramiyesi verilecektir; nokta.”

x

AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım, muhalefet sözcülerinin emeklilere bayram ikramiyesi konusunda vatandaşların kafalarını bulandıracak açıklamalar yaptığını belirterek, “AK Parti’nin sözü senettir. Bunun kararı alınmıştır ve yılda iki sefer, emekli maaşı kaç para olursa olsun bakılmadan, her bir emeklimize 1000 lira bayram ikramiyesi verilecektir; nokta” diye konuştu. 

YAŞAM KALİTESİ İÇİN

Başbakan Yıldırım, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, milletin 15 yıllık kazanımlarından asla vazgeçmeyeceğini ve iradesi üzerinde vesayet kurulmasına izin vermeyeceğini söyledi. Türkiye’nin hiçbir vatandaşının herhangi bir sebeple ötekileştirilemeyeceğini, devletin her vatandaşına eşit şekilde yaklaşarak, hizmet vermeye devam edeceğini belirten Başbakan Yıldırım, siyasetlerinin, vatandaşın hayatını kolaylaştırmak ve yaşam kalitesini artırmak üzerine olduğunu söyledi. 

Haziranda ödenecek 

Emeklilere dini bayramlarda ikramiye verilmesine ilişkin düzenlemenin Meclis’te kabul edildiğini anımsatan Başbakan Yıldırım, “İnşallah haziran ayı içerisinde ödemeler yapılacak” diye konuştu.

AK Parti’ninsözü senettir Yıldırım, şöyle konuştu:

“Muhalefetin elemanları diyor ki ‘Bu ödemeleri yapsalar bile 500-1500 arasında maaş alanlara 300, 1500-2000 arasındakilere şu kadar’ diye milletin aklını bulandırmaya yönelik yanlış beyanlarda bulunuyorlar. Buradan bir kez daha şunu söylüyorum; AK Parti’nin sözü senettir.”  

Aylık alan herkes yararlanacak

BAŞBAKAN Yıldırım, şöyle devam etti: “Bunlar havada uçuşan vaatlerine millet dönüp bakmadığı için bu sefer yalana döndüler, yalanla dolanla milletin kafasını karıştırmaya çalışıyorlar. Sadece emeklilerimiz değil bundan kim yararlanacak? Ayrıca şehit yakını ve gaziler, vazife ve harp malulü aylığı alan er, erbaşlar, geçici köy koruculuğundan emekli olanlar, şeref aylığı alanlar, şampiyon sporcular, terörden zarar görmesi nedeniyle aylık bağlanan bütün vatandaşlarımız da bu ikramiyeden yararlanacak.”

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

Çin’in Hunan eyaletinde yaşanan bakıcı dehşeti, gizli kameraya yansıdı.

Bakıcı dehşeti gizli kameraya yansıdı

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Emina Jahovic'ten Sadettin Saran açıklaması

Diriliş Ertuğrul 132.bölüm! Ertuğrul Bey'e hain saldırı

En Çok Okunanlar

Maksat Yarışmak Olsun - 11 Ocak 2019

Ataman ile Devr-i Alem - San Miguel - Meksika - 31 Aralık 2018

Diyet Günlüğü - Menopoz - 14 Ocak 2019