• $ 5,3234
  • € 6,0499
  • 219.234
  • 98.454
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Ev kadınlarının internetten sattığı ürüne vergi kalkıyor

AK Parti, 18 maddeden oluşan yeni kanun teklifiyle, gişirimci ev kadınlarından işverenlere uyumlu mükelleften üniversite hocalarına kadar pek çok vatandaşa ciddi avantajlar sunacak.   

x

AK Parti’den ekonomiye yönelik yeni bir kanun teklifi geldi. AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, işletmelere asgari ücret desteği, ev hanımlarının evlerinde ürettikleri ürünlerin vergiden muaf tutulması, uyumlu mükelleflere vergi avantajı, Enerji Piyasaları İşletme AŞ’de (EPİAŞ) uzun vadeli elektrik satışlarının önünün açılması gibi düzenlemeleri içeren kanun teklifi hazırladıklarını bildirdi. Muş, “Kanun teklifinde ev kadınlarının endüstriyel olmayacak şekilde kendi imkanlarıyla evlerinde yapıp üretecekleri ürünlerin internet veya elektronik ortamlar üzerinden satışından kaynaklanacak gelirlerin, 1 yıllık asgari brüt ücreti geçmeyecek tutarlarını, yani 30 bin liraya kadar olan satışlarının vergiden istisna olmasını teklif ediyoruz” diye konuştu. 

UEFA MAÇLARI DA YASADA

2019 ve 2020'de oynanacak UEFA Avrupa Ligi’yle Şampiyonlar Ligi maçları için Türkiye’ye gelecek spor kulüplerine de bazı vergi istisnaları getirileceğini belirten Muş, “Çünkü onlar burada yerleşik değiller. Maçtan sonra ülkelerine dönecekler. Dolayısıyla bir düzenlemeye ihtiyaç var” dedi. 

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun, 2015 yılından beri çoğu Suriye’nin kuze

´Sınırımızın yanı başındaki terör bataklığını kurutmadan durmayacağız´

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Fenerbahçe'den Juan Mata bombası

Sabri Sarıoğlu ve Yağmur Sarıoğlu boşanıyor mu?

En Çok Okunanlar

Maksat Yarışmak Olsun - 11 Ocak 2019

Ataman ile Devr-i Alem - San Miguel - Meksika - 31 Aralık 2018

Diyet Günlüğü - Menopoz - 14 Ocak 2019